Arad Challenger. Copil și Crivoi, out. Ungur și Hănescu s-au calificat în turul al doilea

Marius Copil, favoritul publicului, a fost învins chiar în primul tur de bosniacul Aldin Setkic (locul 300 ATP), scor 6-7, 6-4, 6-3 în turneul de tenis cu premii de 35.000 de euro, din urbea de pe Mureș.

Ceilalți români au avut evoluții oscilante în partidele de miercuri. Astfel, Victor Hănescu l-a învins, scor 6-1, 6-2 pe elvețianul Constantin Sturdza, Victor Crivoi a pierdut în fața lui Uladzimir Ignatik, din Belarus, cu 6-4, 6-2, iar Adrian Ungur a dispus de francezul David Guez – câștigătorul turneului de la Arad în 2010 – cu 6-4,6-2. În turul doi, astăzi, joi, românii vor evolua pe terenul central al bazei sportive Activ Club, nu înainte de ora 13, după cum urmează:

WC] Luncanu (ROU) - [Q] Skugor (CRO)  [4] Ungur (ROU) - [Q] Cuevas (URU)  Ignatik (BLR) - [2] Hanescu (ROU)