Autentificare
User:
Pass:
Inregistrare | Login
Newsletter
e-mail'ul dumneavoastra
| Inregistreaza
Inregistreaza-te la newsletter
wwwoteaza
Are nevoie învăţământul românesc de o nouă lege a educaţiei, aşa cum a propus ministrul Daniel Funeriu?
Da
Nu
Nu ştiu/ Nu mă interesează
Voteaza| Rezultate
Arhiva
L M M J V S D
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Alege luna si anul
Martie
2010
RECUNOAŞTERE
Showbiz
Cleopatra Stratan a fost desemnată „cel mai tânăr cântăreţ de succes“ din lume
 
Luni, 28 Iulie 2008
Micuţa în vârstă de 4 ani şi jumătate a fost inclusă în Academia recordurilor

Micuţa Cleopatra Stratan a înregistrat un nou succes şi a intrat în World Records Academy cu un nou record, pentru cel mai tânăr cântăreţ de succes din lume, potrivit site-ului Academiei, citat de Mediafax.

Kerry Kubilius, un expert american în Europa de Est, a declarat că succesul micuţei artiste în vârstă de 4 ani şi jumă tate pare să se datoreze stilului ei copilăresc de a cânta şi farmecului vârstei. „Cu valiza sa enormă, ochelari de soare din plastic roz şi părul răvăşit, Cleopatra interpretează un cântec inofensiv despre o persoană absentă - Ghiţă - care ar putea fi fratele mai mare, unchiul sau prietenul.

Chiar dacă este evident că vocea sa a fost lucrată într-o oarecare măsură, tot este adorabilă“, spune expertul american.

Doi ani de reuşite


Fiica lui Pavel Stratan s-a lansat pe piaţa muzicală în urmă cu doi ani, cu videoclipul piesei „Ghiţă“, un hit în România, dar şi în străinătate.

Cleopatra Stratan mai deţine recorduri mondiale pentru cel mai tânăr artist care a susţinut un recital live de două ore în faţa unui public larg, pentru cel mai bine plătit tânăr artist (10.000 de euro pentru o piesă, bani donaţi în scopuri caritabile), cel mai tânăr muzician care a primit trei premii MTV şi cel mai tânăr artist care a înregistrat un hit devenit Number 1 într-o ţară (recordul mondial precedent îi aparţinea lui Jordy, la vârsta de 4 ani şi jumătate, pentru melodia „Dur, dur d’etre bebe“ ).

Păpuşa Cleopatra s-a vândut în 5.000 de exemplare

În urmă cu doar o săptămână, Cleopatra Stratan a bifat un nou succes în carieră, odată cu lansarea păpuşii care îi poartă numele.

Micuţa a fost asaltată de sute de fani la sesiunile de autografe care au însoţit lansarea jucăriei, iar păpuşa Cleopatra Stratan, care cântă şi ea piesa „Ghiţă“, s-a vândut în peste 5.000 de exemplare în primele trei zile.



 
Articole din aceeasi categorie:
Zece fetişuri de la Viţa de Vie
Dragoş Moştenescu, Elton John de România
Tristeţi în viaţa secretă a Laurei Stoica
Scooter vine la Bucureşti
Misiune imposibilă eşuată la 84 de ani
Pentru liceenii responsabili, de la iresponsabilii TAXI
Manowar, Rammstein, Metallica, capete de afiş la Sonisphere
McQueen, ultima paradă
Cultul vedetei a apus
[vezi toate]
Comentarii | Spune-ti parerea

Utile
Bucuresti
Iasi
Constanta
Timisoara
Cluj
 
 
                             
Acasa |  Copyright |  Termeni si conditii |  Contact |  Publicitate |  Ringier Romania |  Regulament Forum