Autentificare
User:
Pass:
Inregistrare | Login
Newsletter
e-mail'ul dumneavoastra
| Inregistreaza
Inregistreaza-te la newsletter
wwwoteaza
Ce ar trebui să facă PSD în privinţa senatorului Cătălin Voicu?
Să îi retragă sprijinul politic
Să îl excludă din partid
Nu ştiu/ Nu mă interesează
Voteaza| Rezultate
Arhiva
L M M J V S D
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Alege luna si anul
Martie
2010
MOTIVE
Showbiz
Teo Trandafir: „Mă las de televiziune!“
 
Doinel Tronaru
Marţi, 11 Noiembrie 2008
După ce a renunţat la contractul cu Prima TV, vedeta doreşte să se implice în proiecte de marketing sau în producţia şi organizarea de evenimente.

O ştire-bombă a explodat ieri pe piaţa televiziunilor româneşti. Teo Trandafir a încheiat contractul cu postul Prima TV, unde realiza emisiunea “Teo Live”. Decizia a fost luată după ce postul de televizune i-a comunicat vedetei şi echipei sale că emisiunea nu va mai fi realizată începând cu data de 1 decembrie. “Deşi Teo Trandafir este o vedetă consacrată, îndrăgită de telespectatorii din România, emisiunea “Teo Live” nu a răspuns aşteptărilor publicului-ţintă al postului Prima TV”, anunţă postul TV într-un comunicat de presă.

Teo spune că decizia ei reprezintă de fapt o formă protest faţă de felul în care patronii actuali înţeleg, în prezent, să facă televiziune. “Au existat două contracte: cel al echipei (care expiră acum, la sfârşitul acestui an) şi contractul meu, care mai dura un an de zile. Contractul echipei a fost întrerupt unilateral, au refuzat să-l prelungească, fără să ofere nici o explicaţie”, a explicat Teo pentru Evenimentul Zilei.

Întrebată ce i-ar fi determinat pe patroni să ia o astfel de decizie, cu riscul ca vedeta să le părăsească postul, Teo a spus că I s-a sugerat să colaboreze pentru altă emisiune, perspectivă care nu I s-a părut realizabilă. “Prima TV are echipe complete, pentru nişte emisiuni care merg, aşa că n-am cum să mă lipesc de altceva. În ceea ce priveşte motivele, eu îi înţeleg. Într-o situaţie ca aceasta, de criză, pe care o traversăm cu toţii, încerci să-ţi reduci costurile la maxim. Este firesc să scoţi o emisiune în direct, care implică costuri foarte mari, pentru ca să salvezi ce se mai poate salva”, spune ea.

“Rămâi sau îţi vezi de drum”

“Eu aveam două posibilităţi. Aşa mi s-a spus, nu neapărat cu aceste cuvinte: rămâi şi prezinţi o altă emisiune sau îţi vezi de drum. Am ales să îmi văd de drum. Până la urmă, echipa m-a făcut pe mine cine sunt acum. Dacă nu sunt ei, care să facă tot, să sune invitaţii, să se ocupe de producţie, nu iese nimic. Cum ar fi fost să plece echipa, iar eu să rămân? Consider că este o chestiune de morală”, explică vedeta de ce a ales să meargă împreună cu foştii săi colegi, într-un interviu acordat site-ului paginademedia.ro.

Teo Trandafir este convinsă să meargă mai departe împreună cu foştii săi colegi, dar deocamdată niciunul dintre ei nu ştie încotro. Nici măcar domeniul spre care Teo şi echipa sa se va îndrepta nu este încă cunoscut – “nu au avut timp să se întâlnească şi să discute, totul a venit prea repede”. Teo admite că se gândeşte serios să renunţe la televiziune, să părăsească domeniul care a consacrat-o. “Mă las de televiziune. Cunosc mulţi oameni care nu lucrează în televiziune şi sunt foarte fericiţi”, priveşte senin situaţia vedeta. Întrebată de EVZ dacă ar putea sta departe de micul ecran, Teo răspunde: “Nu sunt disperată după apariţii publice. Am stat 15 ani în televiziune şi sunt sătulă de apariţii publice”.

“Acum chiar că nu ştiu ce o să fac”

“Acum chiar nu ştiu ce o să fac. Tragem din răsputeri să rămânem împreună. Habar nu am exact, dar putem să ne ocumpăm de multe: firmă de producţie, de evenimente, de PR, marketing, orice”, dă câteva sugestii vedeta, pe paginademedia.ro.

Delia Vinţan-Matei, membru principal al echipei lui Teo, dezvăluie, culisele acestei decizii uimitoare: “Nouă nu ni s-a spus nimic, nici că ni se prelungeşte contractul, nici să plecăm. Am fost anunţaţi doar că emisiunea nu va mai fi difuzată în direct începând cu 1 decembrie.
 
Contractul nostru era până la sfârşitul anului. Sunt parte a acestei echipe de opt ani de zile”. Precizând că “este pentru prima dată în istorie când o vedetă se alătură echipei şi decide să rămână alături de ea”, Delia Vinţan confirmă că este vorba de “un final de proiect în televiziune”: “Ne oprim pentru moment, după atâţia ani de televiziune”. Echipa noastră numără, pe partea redacţională, şase oamnei (doi vin încă de la Tele 7abc), şi cu Teo şapte, pentru care “s-a confundart meseria cu prietenia şi chiar cu familia”, spune ea.

“Nu prea văd unde ar putea reapărea Teo”

“Scăderea de rating a lui Teo vine din două motive. Primul e că formatul emisiunii ei nu e la fel de bine pus la punct precum cel de la Pro TV. O vedetă cu mult mai puţine calităţi intrinseci decât Teo, respectiv Măruţă, performează bine pe fostul ei segment de la Pro TV”, explică pentru EVZ analistul media Iulian Comanescu. “Dar mai trist pentru Teo este că muzicienii şi celelealte mini-vedete din care aceasta consumă câte trei pe emisiune - şi pe care “i-a făcut oameni” în bună parte - nu se mai prea înghesuie la ea de când nu mai e la Pro TV”, adaugă el.

Dacă telefonul de la Adrian Sârbu, pe care zice că îl aşteaptă de trei ani, nu vine, nu prea văd unde ar putea reapărea Teo”, mai spune Iulian Comănescu. “S-ar putea găsi un contract. Dar nu asta e problema ei. Problema ei e că are nevoie de o producţie pe măsură. S-a văzut şi la Florin Călinescu cât contează un format bun, pe care acesta nu-l mai are de ani de zile. Echipa cu care a plecat Teo la Romantica şi Prima nu a reuşit să-i asigure acest format. N-o văd relansată decât într-o emisiune diferită şi bine pusă la punct, iar în televiziunile româneşti, în afară de vreo două producţii Lazarov, “Dansez pentru tine” şi alte câteva excepţii gen “Bazar” de pe TVR 2, nu există astfel de formate”, conchide Comănescu. Conform analistului media Iulian Comănescu, emisiunea “Teo Live” înregistra un rating foarte mic, în medie de un punct şi ceva, până în două, incomparabil cu ceea ce se întâmpla la Pro TV, unde Teo se bucura de un rating între 5 şi 6 puncte.


"Nu sunt disperată după apariţii publice. Am stat 15 ani în televiziune şi sunt sătulă de apariţiile publice. (...) În ce priveşte motivele, eu îi înţeleg. Într-o situaţie ca aceasta, de criză, pe care o traversăm cu toţii, încerci să-ţi reduci costurile la maxim. Este firesc să scoţi o emisiune în direct, care implică costuri foarte mari, pentru ca să salvezi ce se mai poate salva." - Teo Trandafir, realizator de televiziune

NEMULŢUMIRI


Trei mutări în trei ani


Plecarea de la Prima TV este a treia mutare spectaculoasă pe care o face Teo Trandafir, în trei ani. În vara lui 2006, vedeta a părăsit postul care a consacrat-o, Pro TV, unde lucra din 2001, pentru Romantica TV a lui Sorin Ovidiu Vîntu. Motivul plecării bruşte a fost o neînţelegere cu Adrian Sârbu: Teo a plecat într-o excursie plătită de Kanal D, în Turcia, pe când lucra încă la Pro TV, înfuriindu-l pe managerul trustului, care bănuia că Teo a negociat cu Dogan. La Romantica TV, Teo a ocupat iniţial şi funcţia de director general, pe lângă cea de realizator al emisiunii „Teoviziunea“, însă, după câteva luni, a renunţat la poziţia de management. Realitatea Caţavencu a relansat Romantica TV pe 1 mai 2007, suma vehiculată atunci pentru transferul vedetei fiind de circa 400.000 de euro pe an. În toamna anului trecut, după luni de emisiuni cu o audienţă scăzută, Teo a făcut o nouă mutare, la Prima TV. Din ianuarie, vedeta a început showul de divertisment „Teo Live“, un format asemănător cu cel de la Pro TV şi Romantica. Cel mai bine plătit star TV din România a debutat în televiziune în 1994, la Tele 7abc, în formula de succes Teo - Mircea Badea. (Florentina Ciuverca)


 
Articole din aceeasi categorie:
La Familia în „Eu, când vreau să fluier, fluier”
Fatboy Slim şi Röyksopp, la The Mission
Eva Longoria înclină să vină în România
Andreea Marin, din nou la TVR
Sebastian Stan, noul "Captain America"?
Maria Crăciun, „o Shirley Temple a României”
Zece fetişuri de la Viţa de Vie
Misiune imposibilă eşuată la 84 de ani
Pentru liceenii responsabili, de la iresponsabilii TAXI
Manowar, Rammstein, Metallica, capete de afiş la Sonisphere
[vezi toate]
Comentarii | Spune-ti parerea
  1. veste

    de mihaita(Vizitator), luni, 10 noiembrie 2008 - 22:35

    Asta da o veste buna!

    1. Altele sant vesti bune

      de Tudor(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 18:08

      Fara surprize - veste buna. Raduleasca forever , every week - veste proasta; Da sant si altii mult mai slabi. Morar saracu' de la Antena 2 a luat-o razna; rade de pitipoance, dar traieste de pe urma lor; invita si el ce a fost la OTV acum un an.

  2. Mda

    de dotcom(Vizitator), luni, 10 noiembrie 2008 - 22:37

    Ma intreb de ce i-a luat asa mult o hotarare ca aceasta? In sfarsit. Teo, nu aveai nimic comun cu televiziunea...

    1. ia-l si pe badea cu tine

      de buhaha!(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 19:45

      o hotarare inteleapta! Ar trebui sa-i convingi si pe badea, raduleasca, zana zanelor si alte "vedete" de doi bani, sa te urmeze. Sa nu te razgandesti!!!!!!

  3. Io deja plang...

    de chichi, luni, 10 noiembrie 2008 - 22:42

    ..da' pentru ca nu mi-am cumparat batiste aman pentru altadata. Da' io tot stau ca prostu si ma intreb de unde, basca mea, gasesc ungurii si italienii prezentatoarele alea? Oare cum le selectioneaza ca ma duc si io voluntar in comisia de selectie?

  4. speram sa revina

    de ALINA(Vizitator), luni, 10 noiembrie 2008 - 22:50

    Sunt multi oameni care sunt faci Teo deci chiar nu vad de ce ce e o veste buna. E un om de valore si speram sa o revedem curand!

  5. rautaciosilor

    de schmoukiz(Vizitator), luni, 10 noiembrie 2008 - 23:09

    E mult peste Maruta si decat atatia altii care sunt bine mersi pe ecran. Daca traia in America, pentru ea ar fi muncit o armata de oameni talentati sau macar foarte buni profesionisti. Nu de la ea s-ar fi asteptat sa inventeze formate si nici nu s-ar mai fi uzat ca vedeta. In loc sa vedeti ca o persoana daruita cu talent pentru televiziune e stoarsa de sistem si trimisa la pensie prematur, ca o femeie imbatranita de caratul sacoselor si sa va deranjeze asta, jubilati ca la orice stire despre caderea cuiva care a avut candva succes si glorie. De fapt, pentru asemenea stiri cititi tabloide, nu? Dar sunteti oricum prea ipocriti sa recunosteti ca le frecventati....

    1. Daca traia in America...

      de Catalin Braescu(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 00:07

      "Daca traia in America, pentru ea ar fi muncit o armata de oameni talentati sau macar foarte buni profesionisti."
      Eu unul cred ca daca Teo Trandafir traia in America *EA* ar fi muncit pentru un adevarat star TV.

  6. "Teo Live" la Antena 1

    de Mihai Jalova(Vizitator), luni, 10 noiembrie 2008 - 23:20

    Poate te muti cu "Teo Live" la Antena 1, prima ta iubire...

    1. ai dreptate

      de maia, marţi, 11 noiembrie 2008 - 08:31

      sigur ca nu o lasa felix, cel adunator de firmituri de la toate televiziunile.apoi mai e si prietenia stransa cu badea, dulaul lui felix, caruia nu i-ar strica o pauza sa-si refaca papilele gustative dupa atata lins in fund pe patron. teo l-ar putea ajuta.

    2. apropos

      de ipips, marţi, 11 noiembrie 2008 - 13:13

      sigur o s-o ia Antenele ca sunt aspiratoare de rebuturi! au loc pentru " vedetele" OTV ului in fiecare seara la emisiunea lu' MORAR , au facut din coafeze si frizeri realizatori de emisiuni tv si vedete din persoanje ca magda ciumac, ogica, sexy braileanca si simona sensual! si daca vine Teo cu manelistii ei ... mare clasa!

    3. Corect:peste Maruta-bate chintalu!!

      de vasile(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 15:03

      Dupa ce a tinut un timp dieta ,pt care a si facut reclama,s-a "dezvoltat" prea mult,un fel de Oprah-grasa.Denota lipsa de vointa.De ce nu are rating:1.lumea s-a plictisit de formatul cu muzica si teme tratate 5 minute fiecare-apa de ploaie.Echipa nu a mai avut imaginatie pt ceva cu sare si piper 2.posturile romantica si prima au un public restrins-telespectatorii s-au dovedit a fi conservatori-prefera protv si antena 3.nu este iertata pt promovarea excesiva a manelelor.

    4. pt vasile

      de ipips, marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:33

      Nu exista Oprah " de Romania" ! Daca-ar sti Oprah ce colegi are la Euforia... coafezele si frizerii, magda ciumac si ogicii... Oprah este foarte inteligenta, decenta, spirituala si cu mult bun gust , cu clasa si abordeaza subiecte de interes public , profunde pe care le duce pana la capat... n-am vazut-o maimutarindu-se sau strambandu-se in emisiunea ei! Realizatorii din Ro macar de-ar privi cinci minute la emisiunea ei si-ar avea de invatat! Dar la noi este prezent prostul gust, manelismul, autosuficienta si aroganta realizatorilor, prezentatorilor.

  7. Teo va ramane o vedeta !

    de , luni, 10 noiembrie 2008 - 23:23

    Nu are audienta pentru ca la ora la care este difuzata emisiunea (16,30) multa lume este inca la serviciu. Asta nu inseamna ca emisiunea nu este interesanta.
    Dar...daca nu are la activ silicoane, divorturi, amanti (eventual cu cas la gura), poze sexy si alte prostii din astea, cum sa aiba audienta la un popor manelizat ???
    Cred ca Teo nu pierde nimic, ba chiar s-ar putea sa se simta mult mai libera dupa aceasta decizie !
    Bravi tie, Teo, oricum esti prea buna pentru tara in care traiesti !

    1. pt Vasile

      de irina(Vizitator), vineri, 28 noiembrie 2008 - 18:11

      De ce nu e iertata pt promovarea manelelor?????? Atunci avea cel mai mare rating. Eu nu va inteleg, Tv-rul dvs nu mergea numai pe Pro Tv????????? Acum aveti o multime de canale, nu ca si pe vremealui Ceausescu. Nimeni nu va forta sa va uitati. Ei hai, ca de critica sunteti buni.

  8. bine

    de pai(Vizitator), luni, 10 noiembrie 2008 - 23:24

    ei ii "datoram" ascensiunea manelistilor asa ca drum bun cale batuta, teo!

  9. bizar bazar

    de bazar bizar(Vizitator), luni, 10 noiembrie 2008 - 23:37

    Ciudati si analistii astia media. Sa compari emisiunea Bazar cu live-ul lui Teo si cu productiile lazaroviene, zau ca nu-i inteleg.

  10. De baut la toata lumea !

    de Agentu(Vizitator), luni, 10 noiembrie 2008 - 23:43

    In sfarsit s-a terminat cu glumele ei de kko de la TV. Un gandac de bucatarie era mai haios decat o emisiune cu Teo.

    1. Dlui Agentu

      de Augustin Man, marţi, 11 noiembrie 2008 - 09:23

      Cu tot respectul cuvenit (with all due respect), despre Teo prefer sa nu-mi dau cu parerea ca n-am prea vazut-o, dar gindacii de bucatarie chiar ca sint "haiosi": stiati de exemplu ca excrescentele alea din coada ca niste antene mici sint senzori de vibratii si timpul de reactie ca s-o "intinda" in caz de alarma este cel mai rapid din lumea insectelor? De asemenea, gindacul de bucatarie a servit ca model primului prototip de "AL" (artificial life), care, spre deosebire de AI, isi propune o emulare a unor reactii simple ale organismelor vii: robotul gindac o zbughea in cel mai intunecat colt al camerei la orice vibratie si schimbare a luminozitatii! Si nu in ultimul rind nu este "Cucaracha" una dintre cele mai reusite si antrenante melodii nemuritoare?

  11. Sa moara dusmanii ei !

    de victor(Vizitator), luni, 10 noiembrie 2008 - 23:55

    Minune, Bursuc , Salam , Trandafir

    1. d-lui Agentu

      de irina(Vizitator), vineri, 28 noiembrie 2008 - 18:14

      Da cine te punea sa te uiti la Teo???????????????? Ah, sau nu te pricepi sa schimbi canalul de la telecomanda????????? Ti-as explica ce este aia o telecomanda dar nu am timp de pierdut inutil.Pa si altadata pastreaza-ti parerile rautacioase.

  12. SA NU O PLANGEM PE TEO

    de skipy(Vizitator), luni, 10 noiembrie 2008 - 23:57

    TEO E FATA DESTEAPTA, INDRAZNEATA, EU O STIU BINE, SE VA DESCURCA. ARE STRANS UN BAN BUN DEOPARTE, DUPA 15 ANI DE TV, VA DATI SEAMA. IN PLUS, ORICAND POATE REVENI ASUPRA DECIZIEI DE A CONTINUA IN TELEVIZIUNE, DESIGUR, 'LA CEREREA PUBLICULUI'.
    MIE PERSONAL MI SE PAREA O TIPA CARE STIA FOARTE BINE SA PUNA BARBI INVITATILOR GREU DE DIGERAT SUCH AS BAHMUTEANU, GUTZA SI ALTI PROSTANACI, INSA IN ULTIMUL MOMENT I SE CAM ACRISE SI EI, IAR ASTA SE VEDEA PE STICLA. UMORUL SUBTIL CULTIVAT CU BADEA DEVENISE UN MISTO AROGANT CARE PE UNII II DERANJEAZA.
    SORRY, TEO, KEEP IT UP, YOU WILL BE FINE!!!

  13. Demult trebuia sa faca asta

    de Dragos din Norvegia(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 00:48

    Nu are nici o legatura cu notiunea de televiziune civilizata.
    La mine in Norvegia nu ar fi fost angajata nici macar la poarta.
    Asta numiti voi vedeta tv, o scroafa care promoveaza manelisti pe banda rulanta, luandu-si partea de la alde Gutza si satra lui?
    Renuntarea lui Teo la televiziune este un prim pas catre normalizarea acestei profesii devenite un closet public.

    1. Absolut adevarat!

      de Ella Lövgren(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 01:11

      La fel este si in Suedia in ce priveste profesionalismul si elementarul bun simt. Chiar daca o emisiune nu-ti place asta nu inseamna ca nu este buna. Pe cand la programele romanesti asisti la parada analfabetilor vulgari si la un exibitionism din ce in ce mai trist si enervant. Ehe, mai e mult pana la calitate si bun gust...

    2. Cita prostie si lipsa de educatie !

      de Dana(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 11:42

      "La mine in Norvegia"....numai cuvintele astea si iti dai seama de valoarea omului !!! Cit despre a trata pe cineva de "scroafa" numai pentru ca nu agreezi ideile acelei persoane...asta denota lipsa dumitale de educatie....Dar probabil ca in Romania ai fost securist si ai fugit din tara ca sa-ti cheltuiesti banii strinsi dupa atitia ani de turnatorii !!!! Din cauza asta nu poti intelege pe cineva care a muncit atitia ani si si-a facut singura o cariera....Dar pentru ca pe Teo nu o putem acuza de a inainta in viata cu ajutorul sexului, ( vezi tot felul de "vedete" care au "reusit" ) , hai sa ne luam de altceva...
      Norocul Norvegiei ca nu depinde de persoane ca dumneata...ca, cine stie, poate ar deveni o tara comunista....

    3. Ptr. Dragos din Norvegia

      de xiomara(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 13:15

      Draga Dragos ,
      Nu stiu de citi ani esti stabilit in Norvegia si oricum nu conteaza. As vrea sa-ti spun un singur lucru (care nu are nici un fel de legatura cu comentariile despre Teo - habar nu am cine e - si de aceea sper ca WM sa publice mesajul). Tu nu esti " la tine in Norvegia" . Locuiesti in Norvegia si probabil ai un pasaport norvegian . Dar stii foarte bine ce vreau sa spun . Stiu sigur ca atunci cind vorbesti cu un norvegian , nu ii spui ca esti " la tine in Norvegia" sau ca esti Norvegian pentru ca stii si tu ca s-ar uita la tine ca la o persoana cu putin discernamint (nu vreau sa folosesc cuvintul nebun) . Am un prieten stabilit in Danemarca exact din anul 1980 si stie f. bine ca nu e la el in Danemarca si ca niciodata nu va fi .
      Multe salutari si revino la realitate .
      O romanca cu cetatenia olandezaa stabilita in olanda de 25 de ani.

  14. Teo propagandista manelelor:(

    de dornicp(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 01:59

    nu inteleg care e drama? Teo a ratat momentul cand a fost ejectata de la protv.. n-a inteles ca nu poti sa te dai civilizata cu guta in dreapta si costi in stanga. Sa fim un pic seriosi, a luat o caruta de bani pe susanele, sa fie multumita... O clipa, sper ca nu se crede om de cultura... eventual e vedeta de ferentari, cam atat..suna trist... dar asta e valoarea ei...

    1. e bine venita Indonezia

      de kadek(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 12:18

      E foarte bine venita in Indonezia, aici aproape toate emisiunile lor sunt cu manelisti (dangdut) asa ca s-ar potrivi minunat.

    2. D-lui Dragos din Norvegia

      de irina(Vizitator), vineri, 28 noiembrie 2008 - 18:23

      Eu ma mir ca te-au primit norvegienii. ESTI SI PROST CRESCUT SI IPOCRIT. Daca norvegienii sunt asa de buni de ce te uitai la TEO????????? De unde stii ca-i promova pe manelisti daca nu te uitai??????? Si voi romanii de acolo pe ce melodii faceti chefuri. Pe "am pierdut o batistuta ma bate mamica....." Hai du-te la munca nu trage chiulul, ca norvegienilor nu le place. Apropos si eu locuiesc in Austria, daca asta conteaza atat de mult. Hei conteza sa fii OM, nu locul in care traiesti. Si ma mai mira un lucru: locuiesti in Norvegia si ar fi trebuit sa se lipeasca si pe tine putin din civilizatia lor. NUUU??????????

  15. echipa slaba

    de Monica(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 03:12

    Ar trebui sa reconsidere relatiile cu echipa pe care a carat-o in spate atatia ani. Prietenia e una, profesia cu totul altceva. Teo nu are producatori, nu are scenaristi, nu are nimic care sa o ajute, sa-i exploateze spontaneitatea. Membrii echipei i-or fi prieteni, dar au parazitat-o atata vreme incat fara ea, ei nu inseamna nimic in meseria asta. Iar ea ar insemna cu mult mai mult fara ei si alaturi de o echipa profesionista cu adevarat.

    1. corect

      de angela(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 13:28

      Corect

    2. bine zis

      de vasi(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 22:12

      teo ar trebui sa citeasca ce a spus monica. ea s-a obisnuit cu o reteta care a avut succes un timp, dar care plictiseste.

  16. Dupa ce a incasat atatea milioane!!!

    de BIANCA VOINESCU(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 04:47

    Trebuia demult timp sa-si dea demisia din televiziune. Nu a facut-o pentru ca a vrut sa incaseze cateva milioane de Euro. Teo se afla pe locul 2 in clasamentul celor mai neagreate (pe romaneste se mai spune - "nesimtite") prezentatoare de Televiziune. Pe primul loc conduce detasat Mihaela Radulescu. Raduleasca nu se va lasa nici la 70 ani de televiziune. Se va crede si atunci marea diva care pozeaza in chiloti rosii

    1. Rade cioc de oala sparta

      de marinel(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 07:01

      Tu te-ai gasit sa le critici pe teo si pe raduleasca? Tu care te laudai ca esti stripteusa la Montreal? Vezi-ti de ale tale, mamaie si lasa-le pe altele in pace, ca nu te compari tu cu Teo. Ea cel putin are o facultate, tu nici liceul nu cred ca-l ai, altfel ai fi avut si tu o meserie decenta in Canada.

  17. TEO ESTI O SCROAFA

    de geo(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 07:14

    CARE AI RANIT LA MANELISTI SA ITI IASA BANU'. IESI AFARA SI SA NU TE MAI PRIND LA TV, AUZI!!!!

    1. Tu esti un MARE PORC

      de Dana(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 11:46

      ...SA SCRII ASA DESPRE CINEVA CARE A MUNCIT ATITIA ANI CINSTIT....AH,PARDON,TREBUIE SA FII DIN CEI CE APRECIAZA PREZENTATOARELE CU CHILOTI ROSII...MULT SUCCES CU ELE!!!!!!

    2. pt Bianca Voinescu

      de irina(Vizitator), vineri, 28 noiembrie 2008 - 18:29

      HA HA HA!!! Nu stiu cine esti dar nu cred ca te poti compara cu Teo, de Radulescu M ce sa mai vorbim. Cu ce te deranjeaza ca Mihaela R a pozat in chilotei rosii?????? Stii de ce a pozat???? Daca nu ai inteles mesajul atunci GURA mica, mica. Mihaela arata mult mai FANTASTIC. Nici nu ai spune ca are un copil. Sunt extraordinare AMANDOUA SI CU ASTA BASTA.

  18. ASA E CIND AI OCHII MARI SI CREERUL ...MIC DE TOT

    de PUICU LU' TATRICU(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 07:21

    Cine te-a pus sa pleci cu ifose de la SARBU? Ai crezut ca o sa cada in genunchi? Unde te-ai dus nu a mai fost...PROTV....Acum te rogi de unul si de altul....talent ai dar ti-l folosesti prost si cazi pe mina ta.

    1. pt Geo

      de irina(Vizitator), vineri, 28 noiembrie 2008 - 18:31

      Daca te deranjeaza ca Teo a castigat atatia bani nu sta pe net si dute la munca! Pe spinarea ta i-a castigat?????? Hai, halo Dute si munceste si tu daca vrei bani.SPOR LA TREABA!

  19. sfarsit pt emisiunile cu manelisti

    de marco(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 08:34

    teo ani de zile ai imbacsit emisiunile tale de la protv cu armate de manelisti si tot felul de pseudo-trupe te miri acum ca lumea se bucura de necazul tau. bye bye

  20. In sfarsit!!!

    de Adi(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 09:34

    Ce bine ca te-ai hotarit sa ne lasi!Si inca ceva:apa calda se poate folosi mai des

  21. Emisiuni penibile! Bine ca pleaca!!!

    de Cornelia(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 09:57

    In sfarsit! Oricum, nu eram o telespectatoare nici macar ocazionala a penibilitatilor ei. Teo se "scremea" din toti rarunchii sa scoata o emisiune care de fiecare data excela prin penibil si prostie.

  22. te asteptam la PRO TV

    de Crisa(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 10:02

    nu stiu ce de faceti afirmatii despre persoane care nu le cunosteti . in momentul in care nu-ti place un prezentator , o emisiune, o televiziune nu te uiti, nu te obliga nimeni! TEO a facut multe lucruri bune si a adus zambetul pe fetele noastre de foarte multe ori. este spontana , inteligenta si chiar daca a promovat manelisti si-a facut emisiunea. Din pacate asta este nivelul de cultura al publicului telespectator majoritar..( a nu se intelege ca generalizez) uitati-va putin in jurul voastru si decat sa arucati cu vorbe urate, mai bine apreciati ce aveti frumos in viata de zi cu zi. Poate daca am fi mai buni uni cu alti viata tuturor ar fi mai buna. o zi buna va doresc!

    1. care emisiune si care vedeta?

      de aben(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 10:14

      @!?#

  23. Asta da veste buna

    de gab(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 10:06

    In sfarsit o veste buna...

    1. pt Csrisa

      de irina(Vizitator), vineri, 28 noiembrie 2008 - 18:33

      BRAVO. CHIAR ASA.

  24. Prima TV e naspa...

    de FANTAZM(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 10:40

    Prima acum cultiveaza tot ce tine de scandal.E un fel de OTV dar cu buget mai mare.Trebuiau mai bine sa desfiinteze Cronica Expiratilor ca mare chestie nu mai fac cu ea.Mondenii abia daca mai fac ceva (ca de,mai ramane in pana de inspiratie omul) iar Curat murdar si Tradati in dragoste au devenit obositoare.Nu mai intereseaza pe nimeni sa vada ce mizerie e la lume in casa sau cine inseala pe cine.
    Teo e OK. Ar trebui sa-si faca mai bine o emisiune la radio,sa vedem ce-o iesi.Ca la TV ajungi numai pe pile.

  25. Cea mai dezgustatoare: Teo

    de "Cristina Topescu"(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 12:30

    Cea mai dezgustatoare: Teo. Numai decenta ma impidica sa descriu cu adevarat greata ce ma cuprinde doar cand aud de Teo si de altii de teapa ei, inclusiv Maruta.
    Dar nu sunt ei de vina, ei doar copiaza cu nesimtire ceea ce se promoveaza in Occident: spalarea creierelor si indobitocirea prin televiziune.
    Si din pacate si reusesc!

  26. numai banii au interesat-o

    de Simona(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 12:49

    S-a comportat ca un fotbalist, s-a dus unde a fost salariul mai mare si uite unde a ajuns, aproape ca cerseste un post la o televiziune (asteptand telefonul lui Sarbu)... e penibil, sincer... are un fel de talent dar slab dupa parerea mea. Nu a avut etica, morala, a crezut ca este indispensabila pe unde a fost si uite ca toti s-au dispensat de ea! Poate ca in felul asta ii mai scade din parerea extraordinara pe care o are despre ea.

    1. teo

      de mecubeatrice(Vizitator), joi, 11 decembrie 2008 - 15:19

      pe cine nu intereseaza banii sa fim seriosi,foarte bine a facut ca a luat milioane de euro de unde a putut .probabil esti o persoana invidioasa si care ti-ai dori si tu sa faci acelasi lucru ,dar nu ai talent.

  27. ce bine

    de koko(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 13:03

    in sfarsit te-ai lamurit ca nu ai ce sa cauti in acea zona ,cu bancurile tale uzate de 30 de ani -luate de la clasele primare si cu acea dezinoltura dezagreabila cu care ne calcai pe nervi ,dezinvoltura data doar femeilor grase sau cele prea proaste ca sa-si dea seama pana unde pot urca -bye -bye trandafir teodora -du-te si lasa-ne

  28. TEO E CEA MAI BUNA

    de TIMISOREANA(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 13:31

    Hai la Timisoara,cu toata echipa,aici lumea te iubeste si te pretuieste.

  29. teo

    de lalalala(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 13:43

    eu nu inteleg o chestie, toata lumea se ia de teo ca e scroafa ca e cum e...daca ar fii fost una de 1.80 cu piciore lungi si sani mari nu ar mai fii comentat nimeni. nu pot sa spun ca a promovat curentul asta de manelisti pt ca ca nu ea hotara cine este invitat in emisiune....ma indoiesc ca ea se trezea dimineata si se gandea....hmmmm azi il invit pe guta.

  30. Cu ce e Oprah mai buna?

    de Benson(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 13:49

    o tot criticati pe Teo, dar Oprah Winfrey e mai frumoasa sau mai desteapta decat ea? si totusi are succes.

    1. comparatie

      de doina(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 15:46

      nu inteleg de ce tot o comparati cu oprah!!!!
      daca va ganditi numai la dimensiuni, asta nu e totul!
      vitica de teo e doar grasa, in rest e proasta bata, marlanca si nesimtita, pe scurt : o manelista ordinara!

    2. Raspuns pt "doamna" Doina

      de Dana(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 15:53

      Cred ca dumneata te-ai uitat in oglinda cind ai scris comentariul asta!!!!!!!

    3. inca un raspuns doamnei Doina

      de Benson(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:03

      si vreti sa spuneti ca Oprah e inteligenta, culta, erudita, explozie de stil si maniere elegante, o Madame de Stael a secolului 21.

  31. A distrus-o prostvul !!

    de alecss(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 14:25

    In loc sa recunoasca ca cel care a adus-o la sapa de lemn e trustul manelistico- tiganesc prostv la care inca mai viseaza ..ea o tot tine cu sarbu !!
    Teo esti un om fara personalitate , fara orgoliu !!!
    Teo ar face bine in sfarsit sa recunoasca ca succesul adevarat l-a cunoscut la Antena 1 ..atunci cand facea emisiuni cu Badea ..pe vremea aia a fost o vedeta adevarata
    De cand a plecat de la Antena ..a cazut foarte rau !!!

  32. Miununat

    de stupar laura(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 15:08

    Plina de figuri si ea si echipa ei, nesimtire MAXIMA, cheltuieli nejustificate. In vara au cerut sa lipim folie de aluminiu pe geamuri in apartamentul de hotel unde locuia pentru ca sa poata grasa sa se odihneasca, insistau ca draperiile nu sunt suficiente. Dormeau pana la 14.00 si dupa aceea cereau de mancare in camera, ca porcii , dormim , mancam totul acolo nu cumva sa ne deplasam sa slabim.

    1. Cine dormea cu grasa?

      de Benson(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 15:41

      grasa dormea singura in camera sau cine era cu ea?

  33. Doamnei Dana

    de doina(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 15:57

    te numesti cumva si Teo?

    1. "Doamnei"Doina

      de Dana(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:08

      Pacat ca prostia nu doare....ca de mult ar fi trebuit sa mergi dumneata la doctor....
      Si ca sa raspund intrebarii puse : nu, nu ma numesc Teo , ma numesc Dana , sint medic ,am 1,67m si 59 kg...si mai am ceva....care ma diferentiaza radical fata de dumneata - educatie si mult respect fata de oameni , fata de munca lor ! Dar probabil ca aceste notiuni va sint total straine...O viata buna va doresc,desi cu atita venin pe care-l aveti in suflet....

    2. Doamnei Dana

      de Benson(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:15

      sunteti casatorita? si daca nu, puteti va rog sa completati, ma intereseaza in special zodia, hobby, culoarea ochilor, scriitori preferati si eventual un motto.

    3. doamna "doctor "

      de doina(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:20

      nu v-a cerut nimeni dimensiunile, dar daca ati simtit nevoia sa vi le expuneti pe net, aveti ceva frustrari!
      in ceea ce priveste "munca vedetei teo", daca toti am munci strambandu-ne, prostindu-ne sau ridicand la rang de vedete toate nulitatile maneliste, am fi foarte departe, nu-i asa?
      in rest, si eu va doresc la fel : numai bine!

    4. matrimoniale

      de doina(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:23

      benson, si dvs ati simtit prezentarea ca pentru un site matrimonial a " dnei doctor"?
      felicitari, aveti umor, m-am distrat!

    5. Unei nulitati (Doina)

      de Dana(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:39

      Duduie, cind dumneata intrebi " te numesti cumva si Teo ?" mi se pare normal sa-ti dau detalii pentru ca micul tau creier de cinteza sa priceapa ca persoana care a scris acel comentariu nu este Teo...
      Dar,ai dreptate,nu poti cere subtilitate cuiva care nu stie decit sa critice...Dar cum stai cu autocritica ?

    6. oh, god!!!

      de doina(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:49

      intrebarea era retorica, cucoana! ( nu te-ai prins, tocmai tu cu ditamai diploma de medic?!?!?! )
      si inceteaza cu tampeniile, nu esti nici haioasa, nici subtila, nici inteligenta
      esti banala si tzatza

    7. Retorica?????

      de Dana(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 18:08

      Mai,ce minune,a deschis invidioasa dictionarul si a gasit un cuvint nou , dar nu prea stie cum sa-l foloseasca....
      Acum inteleg : de fapt tu mori de ciuda ca altii au reusit in viata ( te deranjeaza Teo , te deranjeaza diploma mea ).Ai dreptate, ramii in mocirla ta , ca nu ai suficienta generozitate sa te bucuri pentru binele altuia....Si cine naiba te crezi, sa judeci pe altii ?
      Nu vezi ca te-ai inverzit de atita invidie?...

  34. pentru benson

    de doina(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:13

    nu, nici pe departe, doar ca ma irita comparatia asta pe care o aud de ani de zile

    1. Domnului Benson

      de Dana(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:22

      Aveti umor , una din calitatile sine qua non pentru a cuceri o femeie....Felicitari !

    2. Duduiei Doina

      de Dana (Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:33

      Singura mea frustrare in acest moment sint nulitatile care isi permit sa judece pe altii...Stiti la cine ma refer ...iar daca nu,mai uitati-va o data in oglinda....
      Sint tare curioasa ce meserie aveti...ma tot gindesc si nu-mi imaginez ce ar putea fi...o meserie care sa va faca sa va uriti in halul asta semenii si sa-i improscati cu noroi...Sau poate sinteti doar invidioasa pe succesul lui Teo...Aveti dreptate sa fiti invidioasa pe ea,caci ea este un OM...si mai mult,un om care a reusit in viata ,fara sa-si arate fundul sau chilotii rosii prin mass-media !

    3. "doamna doctor"

      de doina(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:44

      regret ca nu va voi satisface curiozitatea, dar aici nu e site matrimonial ca sa imi fac o prezentare asa ca a dvs, eu nu vreau sa impresionez pe nimeni.
      si fiindca veni vorba, meseria mea imi mai permite uneori si sa stau pe net, la discutii "savante" cu doctori sau alte genii.
      in schimb, pe dvs, nu va asteapta "pacientii"?
      nu va mai obositi sa raspundeti, prefer sa-mi pierd altfel timpul, dar daca vreti, va ofer satisfactia ultimului cuvant, sunteti fericita acum?

    4. Blonda

      de Dana (Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:50

      Mda,probabil ca nu vreti sa dati detalii de frica sa nu recunoasteti ca sinteti blonda...dar fiti linistita,se vede si fara culoarea parului....
      Iar despre pacientii mei nu mai fiti ingrijorata....asta bineinteles daca expresia "decalaj orar" va spune ceva....
      Si probabil ca va faceti meseria mai mult noaptea,ca sa va puteti permite sa stati atit pe net...Duceti-va sa va odihniti,altfel baietii cu multi bani din Bucuresti n-o sa fie impresionati la noapte....

  35. Parerea mea despre Teo/Oprah

    de Benson(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:30

    amandoua sunt grase, una e alba si cealalta neagra. un om (barbat/femeie, persoana publica / simplu individ) poate fi simpatic/antipatic indiferent ca e gras/slab. un realizator de emisiuni TV poate avea sau nu succes. daca munca pe care o presteaza el face bine/rau comunitatii in ansamblul ei, asta nu totdeauna are legatura cu cota de succes (audienta) si este cu siguranta foarte greu de stabilit. dupa cum binele si raul sunt doua notiuni care de sute de ani dau batai de cap filozofilor si din umila mea cultura generala, nu stiu sa se fi ajuns la un rezultat unanim acceptat.

    1. ok

      de doina(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 16:36

      cam multa filozofie pentru un fapt extrem de banal : unei false vedete i s-a facut vant pe usa din dos a televiziunii.
      daca asta s-ar intampla cu majoritatea "vedetelor" noastre, poate am incepe sa privim mai atent pe la televizor, indiferent de canale.
      altfel, noroc ca exista animal planet, invatam sa iubim necuvantatoarele.

  36. Teo = Iliescu

    de kasabian(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 17:10

    Nu gasesc cuvinte pentru a descrie cate scarba imi provoaca manelista asta.
    Teo a condus mineriada impotriva bunului simt.Asa cum tot ce e rau in politica se trage de la Iliescu asa tot ce-i rau in televiziune vine de la Teo Trandafir, de fapt o adevarata buruiana.

    1. pt kasabian

      de donkey(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 18:30

      Cred ca tu nu prea gandesti ( putin retard ) ori nu prea stii cum stau lucrul intr-o televiziune. Nu Teo a condus curentul manelistilor pe aripile vantului ci PRO-TV-ul prin imnuri pe manele prin tot felul de scenete prin tot felul de invitati. Teo trebuie apreciata ca om si nu "ca kg" . Credeti , cum spunea cineva mai sus, ca Teo se trezea diminieata si spunea ca il vrea pe Guta ?????? Te inseli... Teo , pe formatul pe care il avea emisiunea, a facut o treaba nu buna ci foarte buna. Poate iti place mai mult Dan DIaconescu in Direct ......vai steaua ta

    2. ptr magar

      de kasabian(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 19:00

      Sa inteleg ca nu ea il vroia pe Guta , ii impuneau sefii si Teo, saraca, nu avea ce face...Putea sa refuze , asta putea sa faca daca avea ceva bun simt.Cum Doamne iarta-ma te poti prostitua in halul asta , zilnic,in direct, la o ora de maxima audienta ? Daca intri-n troaca te mananca porcii , degeaba se lupta magarii sa te salveze.
      Si nu , grasa asta nu a facut nimic bun decat emisiuni pline de penibil !

  37. atat de rai

    de Crisa(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 18:07

    sunteti unii cu altii ca ma mir ca va mai suportati. Teo este la randul ei OM, supus greseli la fel ca oricare dintre noi. toti facem la un moment dat alegeri bune sau mai putin bune, asta nu inseamna ca lumea ar trebuii sa ne puna la zid si sa arunce cu pietre. incercati sa fiti mai intelegatori si macar o data incercati sa va puneti in situatia in care se afla interocutorul vostru. cu totii avem zile mai putin bune si este dreptul fiecaruia sa aiba o parere,dar asta nu inseamna ca avem dreptul de-a jigni oamenii. ce educatie putem oferii generatiilor viitoate daca noi suntem atat de inversunati sa ne cautam dreptatea care o consideram noi ??
    va doresc o seara frumoasa si incercati macar pentru o zi sa nu mai fiti asa de rai, oferiti un zambet atunci cand cineva este incruntat. veti primi la randul vostru un zambet care valoreaza .
    :)

  38. Nu am nimic impotriva vedetei TV

    de nelu(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 19:04

    Dar nu trebuie sa confundam spontaneitatea in sine cu .. talentul. Spontanitate poate avea si unul care, neavand decenta sau capacitatea de autocontrol, arunca orice marlanie sau poanta mai putin reusita, in fata oricui.

  39. Mrs Piggy

    de iulian(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 19:11

    Nu trebuie sa dispere.Ce mare lucru-n-o sa mai faca emisiuni la TV.Cati sunt in tara asta care nu apar la TV si nu e nicio tragedie.Ea a facut mult rau Romaniei prin promovarea prostului gust la o ora de maxima audienta.

  40. Teo

    de Nelly(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 19:14

    Bravo Teo pentru curajul si onoarea ta. Oricum nu te merita o televiziune ca Prima TV. Felicitari pentru tot ce ai realizat in cei 15 ani de televiziune. O sugestie: poate te mai vedem la TV dar la televiziunea D-lui Becali!!??
    Bafta

  41. dintre multi....

    de un om(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 20:27

    prezentatori de emisiuni divertisment-Maruta,Dan Negru,care inteleg prin umor o cit mai mare harmalaie,teo facea totusi o nota aparte.Era singura care avea ceva cultura,glumele erau spontane si mai ales ,in toate emisiunile pe care le-am urmarit inca de la aparitie,teo nu a jignit si nu a pus pe nimeni intr-o situatie proasta.NICI macar pe Nicoleta Luciu ,cit era ea de ...neperformanta intelectual.DUpa mine era unul din cei mai buni oameni de televiziune dar care nu a fost valorificat,genul acesta de emisiuni care abunda pe micile ecrane fiind mult prea facil.Cred ca o emisiune gen ,,revista presei'',sau chiar ceva de genul ,,gafa zilei'' sau ,,o birfa mica'',in care si-ar putea etala comentariul spumos ar favoriza-o mai mult . MI_E draga pentru veselia si bunatatea ei,in ciuda a ,cred eu , destule ,,dureri inabusite''....ii doresc tot binele si ,din toata inima ,SA_TI TRAIASCA FETITA !

    1. pt. un om

      de nelu(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 22:01

      Chiar daca nu impartasesc, in totalitate, parerea ta despre Teo, trebuie sa recunosc ca-mi place afirmatia ta, despre multi dintre prezentatorii tv, privind confuzia unorului cu harmalaia. Si pe mine ma scarbeste atmosfera aia de harmalaie vesela, cu prezentatori care turuie zeci de cuvinte pe secunda, cu rasete si rabufniri de ilaritate la orice prostie sau banalitate ale prezentatorului etc. Probabil ca astea au trecere la o mare parte dintre romani.

  42. marea bomba

    de BOSS(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 21:08

    PREA MULTA LUME SE BUCURA INAINTE DE VREME! TEO,ANDREI GHEORGHE,MONICA GHIURCO,ANDREEA MARIN BANICA,SI ALTII S-AR PUTEA SA VA FACA O MARE SURPRIZA INTR-O JUMATATE DE AN! VA APAREA NOUL POST DE TELEVIZIUNE CARE SE VA LUPTA CU PROTV PENTRU A FI NR. 1.....CREAT PENTRU A INVINGE!!!!!

  43. Pentru Teo

    de Cela(Vizitator), marţi, 11 noiembrie 2008 - 23:12

    Am citit comentariile postate mai sus si-am ramas c-un gust amar... Oameni frustrati, critici nascuti din bieti oameni nenorociti, batuti de soarta, care se hranesc cu rautati, beau amar si respira dusmanie... Oameni care te dispretuiesc pentru ce-ai facut, dar foarte bine pusi la punct cu formatul tau de emisiune... E paradoxal! Atunci cand nu-ti place ceva, iti tragi concluzia, nu te intereseaza si-ti vezi de drum! Pe ei cine i-a tinut in fata televizoarelor, pe Prima, la ora de difuzare a emisiunii tale?! Cu siguranta c-aveau de unde-alege! "Tradati in dragoste" pare a fi mai apropiat de stilul lor - intrigi, scandal, falsitate...
    Nu lasa veninul lor sa-ti patrunda in vene, Teo! Oricat de mult te-ai stradui, n-ai sa poti satisface toate gusturile! Dar nu lasa cateva replici ascutite sa stearga toata stradania ta de 15 ani!!! Sunt oameni care te iubesc, te apreciaza si te respecta, si-abia amintirea a ce le-ai lasat lor trebuie s-o iei cu tine!
    Mult succes!

    1. Teo

      de DORU(Vizitator), duminică, 16 noiembrie 2008 - 08:50

      bravoooo ! de-acord cu tine! avem o tara SUPERBA! PACAT CA E LOCUITA !!!

  44. nu-i de crezut

    de magda(Vizitator), miercuri, 12 noiembrie 2008 - 14:10


    NU I-MI VINE SA CRED CA TEO NU MAI VA AVEA PROGRAM LA TELEVIZIUNE
    TEO NE-A FOST CUNOSCUTA DELA PRO.TV
    INTERNATIONAL DEOARECE EU SUNT DIN ISRAEL
    SI DEABEA ASTEPTAM ORA SA O VEDEM PE TEOSI NU NUMAI EU
    CAND AM AFLAT CA VA APARE LA ALT CANAN
    FIIND IN ROMANIA FOARTE DES, CAUTAM SA O VAD PLINA DE VIATA SPONTANA SI SIMPATICA
    PACAT SPERAM CA DECIZIA NU ESTE DEFINITIVA
    MAGDA

  45. teo

    de andreea (Vizitator), miercuri, 12 noiembrie 2008 - 23:08

    e f simplu sa stai in fata unui ecran si sa scrii mizerii!! purcica , grasa manelista etc- sinteti ceva de groaza !!! citi dintre voi o cunoasteti - citi dintre voi au curaj sa se intilneasca cu ea sa se uite in ochii ei si sa-in spuna ei toate mizeriile astea ?? de unde atita rautate si venin !!din neputinta de a face ceva cu vietile voastre!!! de ce nu recunoasteti ca atunci cind mergeti la o sindrofie nu exista sa nu dansati din buric pe o manea !!! ca voi care scrieti mizeriile astea nu faceti parte din elitele acestei tari- un intelectual nu are vreme de scris mizerii !!! inchide tv si nu se mai uita !! uneori cred ca o sa platim pt indrijirea cu care ii urim pe niste oameni pe care nici macar nu-i stim !!!asdar daca cineva se simte tare - e f simplu de aflat unde e -inca!- locatia de unde se transmite emisiune - faceti un drum si injurati-o pe teo fata in fata !!! inainte de asta poate va intrebati ce aveti cu ea -personal !!!

  46. teo trandafir

    de vivi(Vizitator), vineri, 14 noiembrie 2008 - 19:09

    Toti cei care s-au luat de Teo si de Mircea traiesc pe alta planeta.Si pana la urma urmei ce va pasa voua ce va face ea mai departe?De ce o tot barfiti atata?Mai lasati omul in pace,sa mai aiba si el viata linistita.

  47. TEO

    de Grontzu(Vizitator), sâmbătă, 15 noiembrie 2008 - 00:29

    Eu ma bucur ca nu mai e la televiziune pt ca nu o meritam, si sper sa o pot vedea ca invitata in diverse emisiuni pentru ca ACEEA ESTE ADEVARATA TEO.
    Acolo se vede cine este Teo, fara regie fara scenariu si cine are ochi, sa vada .
    Eu o admir foarte mult si imi pare rau de ce scrieti despre ea. Puteti sa nu va placa de ea, dar nu vad dece o insultati.

  48. teo!

    de doru(Vizitator), duminică, 16 noiembrie 2008 - 08:44

    pacat de tara asta !o adunatura de idiotii fara nici un pic de cultura !teo e prea desteapta pt . nivelul de cretinitate al majoritatii populatiei acestei tari !cultura 0 !ne meritam soarta! prostii europei! si acum....! LATRATI !!!!!

  49. teo

    de irina(Vizitator), vineri, 28 noiembrie 2008 - 18:04

    D-le Comanescu acum spuneti ca Teo avea un rating mare pe vreamea cand era le Pro TV. Atunci, pe vremea cand ara acolo, existau tot felul de comentarii cum ca promoveaza muzica de mahala. Pe cuvant de onoare daca va mai intelege cineva, nu numai pe dvs., ci pe toti cei care comentati intr-una. Eu zic sa nu va doara capul pentru ca Teo cu siguranta va gasi ceva bun/benefic de facut. Daca un sfert din populatia Romaniei ar fi ca si Teo Trandafir, Romania ar fi mult mai departe decat e la ora actuala.

  50. teo

    de mara(Vizitator), sâmbătă, 29 noiembrie 2008 - 18:05

    mie imi place f f f mult teo ,si regret ca nu o sa mai vad .este inteligenta si cu simtul umorului

  51. TEO

    de LIUBA(Vizitator), duminică, 7 decembrie 2008 - 15:34

    inteligenta, simpatica, draguta un simt al umorului rafinat BRAVO TEO

  52. teo

    de beatrice(Vizitator), joi, 11 decembrie 2008 - 15:29

    nu stiu de ce oamenii sunt asa de invidiosi pe ea a facut emisiuni bune pline de umor,nu poti sa fi in fiecare zi un geniu,citi din voi care o criticati ati facut ceva in viata voastra .Sunteti niste frustrati care va ascundeti dupa un calculator si ce mari si tari suntei ca jigniti.Daca sunteti asa de buni vreau sa stiu ce ati realizat pina acum si daca aveti macar 1 mil. de euro in cont.Ar fi cazul sa invatam sa ne purtam cu demnitate si sa ne respectam intre noi oameni ,nu conteaza ca esti vedeta sau femeie de serviciu conteaza ca esti om si asta ar trebui sa spuna mult.

  53. TEO SI MIRCEA BADEA

    de lelia(Vizitator), vineri, 26 decembrie 2008 - 22:46

    VA URMARESC SI VA IUBESC DE CIND ATI APARUT PRIMA DATA PE ECRAN.MI-ATI FACUT DIMINETILE SI APOI ZILELE MAI FRUMOASE.ASTEPTAM EMISIUNILE VOASTRE CU MULTA NERABDARE.IMI FACEAM PROGRAM DUPA APARITIILE VOASTRE.APOI CIND O BOALA CUMPLITA MA TINTUIT IN FATA TELEVIZORULUI ATI FOST BUCURIA MEA.AM PLINS SI RIS CU VOI.AM SUFERIT PENTRU VOI CIND CEI PROSTI SI RAI VA INVIDIAU.AM ASTEPTAT CU NERABDARE SA VA AUD SI VAD PE AMINDOI IN SEARA DE CRACIUN.TEO CU AMINTIREA DE LA <<BAND>>am facut liceul la band,IAR MIRCEA CU ACEL DUMNEZEESC=nu pleca la drum flamind=.am vazut tristetea voastra in spatele zimbetului.SINT TRISTA CA VA-AM PIERDUT .DAR SINTETI PREA BUNI SI POATE D.ZEU ARE GRIJA SA VA FACETI O TV. NUMAI A VOASTRA.VA DORESC NUMAI BINE SI LA MULTI ANI.DORESC MULT CA ACEST MESAJ SA-L CITESCA SI TEO SI MIRCEA.

  54. va vrem in televiziune

    de FENICHIU OLIVIA(Vizitator), miercuri, 7 ianuarie 2009 - 10:46

    LA MULTI ANI ! pentru toti colaboratorii tai si pentru Mircea .Nu te supara pentru magarii care au scris despre tine urit ca sunt analfabeti ,ei trebuia sa critice omul din tine nu ce s-a intimplat la televizor ca la tv trebuie sa ai reting cu prostiile alea unde Negru tipa dar asta e!fiecare cu drumul tau pe mine nu ma interesa ce se intimpla la tine in emisiune vroiam sa te vad pe tine ca om ,cum vorbesti cum faci o emisiune .
    te stiu decind aveai parul lung de la 7 ABC cu Mircea i-mi luam liber cind erai la antena sa va vad de dimineata.
    In sfirsit fa asa cum crezi de cuvinta sa fie bine pentru tine si familia ta(partenerii de emisiune)
    Totusi va astept asa cum zice si o ascultatoare impreuna cu Mircea.
    Va iubesc

  55. bine ca avem si noi internet...

    de MIhaela(Vizitator), miercuri, 14 ianuarie 2009 - 13:19

    ....sa stam in saptele unui ecran si sa ne dam noi cu parerea, si sa judecam, si sa analizam. E simplu, si usor...ca doar alta treaba nu avem de facut , preocupari personale nici atat, suntem complexati, habar nu avem de noi, cine suntem , ce vrem...proiecte...ohoooo...deja obositi numai gandindu-va!
    Tare as fi curioasa sa scoatem o `cucoana` de aici, care-si varsa veninul si da `ce are mai bun in ea`, daca tot poate...de ce nu?) , si s-o punem 5 minute in fata unor camere, sa-i punem doar cateva intrebari elementare, si sa vedem daca, macar poate deschide gura! Ia sa vedem curajoaselor, IDENTITATEA la vedere , viata pe tava, iar la final...treceti prin analiza altora !!!!! Imi este MILA de voi!!!!

  56. teo

    de mariana(Vizitator), vineri, 16 ianuarie 2009 - 08:36

    toata stima pentru tot ce a realizat teo era o vreme cand abia asteptam emisiunea ei inteligenta carismatica dar sincer dupa plecarea de pro tv a intrat intrun con de umbra ceva nu a mai mers. si dragi cititori nici eu nu sunt fan manele dar la o distractie cine incinge atmosfera? maneaua binenteles ca sunt manele si manele deci eu nu cred ca toti cei care spun ca nu le place maneau nu au dansat macar odata pe ritmul asta.probabil i se cerea sa invite si manelisti nu facea ea de capul ei ce vreea chiar daca era moderatoare la urma urmei toti avem sefii care ne cer sa respectam un regulament , nui asa?

  57. Manele

    de Manele(Vizitator), joi, 30 aprilie 2009 - 08:50

    Oricata cultura, spontaneitate si talent - daca le folosesti pentru a promova manele si manelisti e mai rau decat daca nu ai avea calitatile enumerate mai sus. Pacat...M-a dezgustat desi la inceput am admirat-o. Manelizarea a terminat-o.


Utile
Bucuresti
Iasi
Constanta
Timisoara
Cluj
 
 
                             
Acasa |  Copyright |  Termeni si conditii |  Contact |  Publicitate |  Ringier Romania |  Regulament Forum