Astra Giurgiu - FC Copenhaga, 1-1. Campioana României a obținut doar o remiză la debutul în Liga Campionilor, danezii sunt FAVORIȚI la CALIFICARE

Teixeira a marcat golul Astrei
Autor: | | 2 Comentarii | 391 Vizualizari

Astra Giurgiu și FC Copenhaga au remizat, miercuri, scor 1-1, în prima manșă a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Gazdele au deschis scorul în prima repriză, danezii au egalat în partea a doua.

Astra Giurgiu n-a putut să treacă de FC Copenhaga în partida disputată, miercuri, pe teren propriu, în turul 3 preliminar al celei mai importante competiții intercluburi. Campioana României a remizat cu danezii, scor 1-1, dar păstrează șanse de calificare în play-off. Fără Marius Șumudică pe banca tehnică, giurgiuvenii au deschis scorul prin Felipe Teixeira (7), iar oaspeții au egalat în minutul 64, datorită lui Thomas Delaney. Meciul retur va avea loc, marți, 2 august, la Copenhaga.

„Acolo va trebui să jucăm, nu vom mai putea să facem un meci defensiv, va trebui să punem probleme. Cred că presiunea va fi pe ei, nu sunt chiar invincibili pe teren propriu", a spus Cristian Petre, „secundul” Astrei la Digi Sport.

Alte articole din categoria: Fotbal intern