Bară și pasă de gol pentru Ianis Hagi la primul său meci pentru Fiorentina | VIDEO

Ianis Hagi a îmbrăcat pentru prima oară tricoul noii sale formații, AC Fiorentina. Fiul lui Gică Hagi a fost titular încă din primul minut al partidei amicale de ieri, de la Modena, dintre gruparea toscană și Trentino, o formaţie de amatori.

La debutul său în trupa „viola”, Ianis a fost aproape de a marca în minutul 10, dar șutul său din afara careului a întâlnit doar bara transversală a porții adverse. A oferit și o pasă de gol până la finalul primei părți a meciului. La puză, Hagi jr. a fost schimbat.

Fiorentina a trecut de cei de la Trentino cu scorul de 10-1, golurile fiind marcate de Rossi (min. 9, min. 44), Baez (min. 21, min. 22), Diakhate - min. 27, Gilberto - min. 34, Zarate (min. 59, min. 63), Chiesa - min. 76 şi Ilicic - min. 83.