FOTBAL EUROPEAN. Barcelona s-a impus SPECTACULOS în fața Valenciei, într-un meci cu 6 goluri și un cartonaș roșu. Lionel Messi, o nouă „dublă”

FC Barcelona a câștigat cu scorul de 4-2 confruntarea cu Valencia, disputată, duminică, pe „Camp Nou”, în etapa a 28-a a Primerei Division.

FC Barcelona a învins-o pe Valencia (scor 4-2), în partida jucată, duminică, pe „Camp Nou”, în runda a 28-a a Priemrei Division. Oaspeții au deschis scorul datorită lui Eliaquim Mangala (29), catalanii au egalat prin Luis Suarez (35). În minutul 44, „liliecii” au rămas cu un om în minus, după eliminarea lui Eliaquim Mangala, iar Lionel Messi a transformat un penalty în minutul 45. Un minut mai târziu, Munir El Haddadi a adus egalarea. În partea a doua a partidei au mai marcat Lionel Messi (52) și Andre Gomes (89). În Spania, pe primul loc se află Real Madrid (65 de puncte și un meci mai puțin disputat). „Galacticii” sunt urmați de Barcelona (63) și FC Sevilla (57).