BREAKING NEWS. ULUITOR! Barcelona a reușit cea mai NEBUNĂ CALIFICARE din istoria fotbalului. Catalanii mai aveau nevoie de 3 GOLURI în minutul 88 al meciului cu PSG!

FC Barcelona s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins-o pe PSG, scor 6-1, într-o partidă uluitoare, disputată pe „Camp Nou”.

FC Barcelona a reușit o calificare legendară în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, la finalul partidei disputate, miercuri, pe „Camp Nou”, în „optimile” Ligii Campionilor. Catalanii au pierdut cu 0-4 în tur și aveau o misiune aproape imposibilă, în retur. Însă, „extratereștrii” au deschis repede scorul, prin Luis Suarez, în minutul 3. Apoi, și-au dublat avantajul, după ce Layvin Kurzawa a marcat în propria poartă, în minutul 40. Imediat după pauză, Lionel Messi a transformat un penalty, în minutul 50. Barcelona a început să spere, dar totul părea să se năruiască, în minutul 62, după ce Edinson Cavani a redus din diferență. În minutul 88, gazdele mai aveau nevoie de trei goluri pentru a merge mai departe. Neymar a punctat pentru 4-1, apoi tot brazilianul a transformat o lovitură de la 11 metri. Decisiv a fost Sergi Roberto, cel care a înscris golul calificării în ultimele minute.