FOTBAL EUROPEAN. Campioana din Premier League a făcut INSTRUCȚIE cu Manchester City, într-o partidă cu 6 goluri

Leicester a câștigat detașat meciul cu Manchester City, disputat, sâmbătă, pe teren propriu, în cadrul rundei a 15-a a Premier League.

Leicester, campioana en-titre din Premier League s-a impus detașat, în partida jucată, sâmbătă, acasă, împotriva lui Manchester City, scor 4-2. Gazdele au făcut legea pe tot parcursul confruntării și au marcat în primele minute prin Vardy (3) și King (5). Până la pauză s-a făcut 3-0, după ce Vardy a punctat din nou, în minutul 20, iar în partea a doua, același fotbalist și-a trecut în cont hattrickul, în minutul 78. „Cetățenii” au reușit doar să mai reducă proporțiile dezastrului, prin reușitele lui Kolarov (82) și Nolito (90).

City se află pe locul al 4-lea, cu 30 de puncte, la 4 distanță de liderul Chelsea (un meci mai puțin disputat), iar Leicester se poziționează pe treapta a 14-a, cu 16 puncte.