PUBLICAȚIILE NOASTRE:

Cupa Mondiala FIFA 2014

CAMPIONATUL MONDIAL. Olanda - Mexic, 2-1. Batavii se califică ULUITOR în „sferturi”, cu două goluri marcate în minutele 88 și 90+4!!!

Autor: | | 15 Comentarii | 1521 Vizualizari
14-06/21olandaagerpres-7615043-465x390
Olanda a obținut o calificare dramatică în sferturile de finală ale Campionatului Mondial. Naționala „Țării Lalelelor” a fost condusă de Mexic până în minutul 88, apoi lucrurile s-au întors la 180 de grade.

La Fortaleza, Olanda a obținut, în această după-amiază, biletele pentru sferturile de finală. Batavii au învins Mexicul, după mari emoții, scor 2-1, și vor evolua împotriva câștigătoarei partidei dintre Grecia și Costa Rica. După o primă repriză fără goluri, în care jucătorii au fost copleșiți de temperatura ridicată, meciul s-a animat după ce, în actul secund, Dos Santos a deschis scorul. Europenii s-au străduit să pună în pericol poarta lui Ochoa, dar portarul mexican și-a salvat formația, în câteva rânduri, de primirea unui gol.

În minutul 88, mexicanii au cedat, după ce Sneijder a înscris cu un șut necruțător. Atunci când toată lumea se pregătea pentru prelungiri, oamenii lui Van Gaal au obținut un penalty, transformat fără probleme de Huntelaar. Atacantul și-a dus prima reprezentativă în faza următoare, iar „alb-verzii” au plecat acasă.

LIVE

Olanda - Mexic, 2-1

Marcatori: Sneijder (88), Huntelaar (90+4 - penalty) / Dos Santos (48)

Echipe de start

Olanda: Cillessen - Verhaegh, Vlaar, Vrij, Blind - De Jong, Wijnaldum, Kuyt - Robben, Van Persie, Sneijder

Mexic: Ochoa - Aguilar, Maza, Marquez, Moreno, Layun - Salcido, Herrera, Guardado - Giovani, Peralta

Meciul s-a încheiat. Olanda merge în sferturile de finală.

min. 90+4: GOOOLLL Olanda!!! Huntelaar a transformat un penalty!!!

min. 88: GOOOLLL Olanda!!! Sneijder a marcat cu un șut năprasnic.

min. 48: GOOOLLLL Mexic!!! Dos Santos a deschis scorul cu un șut ce nu i-a dat nicio șansă lui Cillessen.

A început repriza secundă.

S-a încheiat prima parte.

Robben a fost faultat clar în careul Mexicului, în minutul 45, de doi adversari, „centralul” portughez nu a acordat nimic!!!

Mexicanii au avut penalty clar după ce un olandez a lovit cu piciorul în cap un adversar, arbitrul nu a dictat nimic.

De Jong s-a accidentat în minutul 9 și a fost înlocuit de Indi

Meciul a început.

Tag-uri: world cup, fotbal, olanda, mexic, brazilia, optimi
În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului CAMPIONATUL MONDIAL. Olanda - Mexic, 2-1. Batavii se califică ULUITOR în „sferturi”, cu două goluri marcate în minutele 88 și 90+4!!!.

SPUNE-TI PAREREAAcum poti comenta si prin intermediul contului de facebook. DETALII >>

Alte articole EVZ pe aceeasi tema

spune-ti parerea Acum poti comenta si prin intermediul contului de facebook. DETALII >>

Pentru a instaura un cadru civilizat de discuţii, de eliminare a "postacilor" de partid sau a celor plătiţi ca să blocheze un articol civilizat, am adoptat următoarele soluţii, în privinţa comentariilor:
  • 1) Moderarea comentariilor lăsate în formularul de la finalul articolelor o dată la o oră – în acest caz, comentariile nu vor apărea instant.
  • 2) Postarea instant a comentariilor lăsate prin intermediul contului de facebook – în acest caz comentariile vor fi postate imediat. Puteţi să vă faceţi cont de Facebook aici.
Orice critică este acceptată pe site-ul evz.ro, cu condiţia păstrării unui limbaj civilizat, toate aceste măsuri fiind şi în sprijinul celor interesaţi să-şi expună punctele de vedere fără a mai fi hărţuiţi.
Sperăm că veţi înţelege adevărata valoare a demersului evz.ro şi vă veţi asuma responsabilitatea alături de noi.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul EVZ.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Nume: Prenume: Varsta: Email: Localitate: Judet: Telefon:

Sex: M / F