Ce scrie presa internațională despre REVENIREA SPECTACULOASĂ a Barcelonei din meciul cu PSG

Celebrul cotidian spaniol Sport a numit revenirea spectaculoasă a Barcelonei din meciul cu PSG drept "apoteotică" în timp ce L'Equipe scrie despre "un naufragiu istoric".

"Isprava Barcelonei", a titrat cotidianul catalan El Mundo Deportivo.

"<Remontada (n.r. - revenire)> pentru istorie>", au scris rivalii madrileni de la Marca, în timp ce colegii lor de la As au titrat: "Barca intră în istorie".

La nord de Spania, francezii nu-şi ascund dezamăgirea. "Cataclism pentru PSG, eliminată de Barcelona", a notat Le Figaro.

"PSG cade de la mare, mare înălţime", scrie France Football, conform News.ro.

Formaţia FC Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 6-1, echipa Paris Saint-Germain, în manşa secundă a optimilor competiţiei. Catalanii au reuşit o revenire spectaculoasă, după ce în tur au fost învinşi cu scorul de 4-0.

FC Barcelona a trecut, miercuri, de Paris Saint-Germain, scor 6-1, pentru catalanii marcând Suarez '3, Kurzawa '40 (autogol), Messi '50 (penalti), Neymar '88, '90+1 (penalti) şi Sergi Roberto '90+5, în timp ce pentru parizieni a punctat Cavani '62.

Presa intenaționată spune despre victoria Barcelonei că este o performanţă istorică în Liga Campionilor, după ce a reuşit să revină de la 0-4 în tur. Catalanii sunt în sferturile Ligii Campionilor pentru al zecelea an consecutiv.