Copa America. Brazilia - Venezuela, 2-1 și Columbia - Peru, 0-0. Se cunosc toate echipele care vor evolua în „sferturi”

Reprezentativa Braziliei a învins naționala statului Venezuela, scor 2-1, și s-a calificat în sferturile de finală ale Copei America.

Brazilia a câștigat, duminică, meciul cu Venezuela, scor 2-1, și s-a calificat în sferturile de finală ale competiției. Golurile au fost marcate de T. Silva (9) și Firmino (51) / Fedor (84). În cealaltă partidă a Grupei C, Columbia și Peru au încehiat la egalitate, scor 0-0. Clasamentul final arată astfel: 1. Brazilia 7p, 2. Peru 4p, 3. Columbia 4p, 4. Venezuela 3p

Cele opt echipe calificate în sferturile de finală sunt: Chile, Bolivia, Argentina, Paraguay, Uruguay, Brazilia, Peru și Columbia.