Cosmin Contra a înregistrat al doilea succes consecutiv în China

Guangzhou R&F, formaţia pregătită de Cosmin Constra, a reuşit să obţină a doua victorie la rând şi a urcat pe locul 6 în clasamentul primei ligi a Chinei.

Trupa lui Contra au învins, în deplasare, scor 2-1, pe Shandong Luneng, echipă ce se afla pe locul al treilea înaintea acestei etape. Guangzhou R&F a deschis scorul, în minutul 20, prin Wang Song, dar gazdele au egalat prin brazilianul Junior Urso, cu 23 de minute înainte de final. Gruparea tehnicianului român a izbutit să înscrie golul victorie prin Jiang Ning, în ultimele 5 minute ale întâlnirii.

Astfel, echipa lui Cosmin Contra a obţinut a treia victorie în primele cinci etape ale campionatului din China, în care a suferit şi două înfrângeri.