Costel Gâlcă nu știe dacă este fericit

Espanyol Barcelona, formația pregătită de românul Costel Gâlcă, a obținut doar o remiză, scor 1-1, în partida cu Celta Vigo, din etapa a 34-a a Primerei Division.

Oaspeții au deschis scorul după reușita lui Aspas, din minutul 28, gazdele au egalat tot în prima repriză, datorită lui Asensio, în minutul 39.

Rezultatul nici nu-i poate bucura pe catalani, dar nici nu-i poate băga în depresii. Cu patru runde înainte de final, „alb-albaștrii” sunt la opt puncte distanță de Gijon (un meci în minus), prima retrogradată, așa că trăiesc periculos. „Încă de la început am optat pentru atac pentru că aceasta era singura variantă pentru a ne impune. Nu știu dacă să spunem că suntem fericiți. Trebuie să vedem ce vom face în meciul cu cei de la Las Palmas”, a declarat Costel Gâlcă la final.