CS „U” Craiova S-A CALIFICAT în semifinalele Cupei României! Oltenii au câștigat DRAMATIC meciul cu Dinamo, la LOVITURILE DE DEPARTAJARE

CS „U” Craiova s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce s-a impus cu scorul de 6-5 (după executarea loviturilor de departajare), în partida cu Dinamo.

CS „U” Craiova și Dinamo s-au întâlnit la Turnu Severin, în sferturile de finală ale Cupei României, într-o partidă care a început miercuri, la ora 21.30 și s-a terminat joi, după miezul nopții. Oltenii s-au calificat în semifinale, după ce s-au impus cu scorul de 6-5, în urma executării loviturilor de departajare. La finalul a 120 de minute de joc, niciuna dintre cele două echipe nu marcase, deși avusese ocazii bune de a tranșa soarta partidei. Gazdele au evoluat cu un om mai puțin, după ce Băluță a fost eliminat de Ovidiu Hațegan, pentru cumul de cartonașe (60 și 63).

La loviturile de departajare, pentru Craiova au marcat Gustavo, Briceag, Bancu, Calancea, Kelici și Ivan, Screciu a ratat. Pentru Dinamo au transformat Hanca, Busuladzici, Nistor, Filip și Popa, și au ratat Petre și Spătaru.