Cum şi pe ce a obţinut un fan autograf de la Simona HALEP. Totul a ajuns VIRAL

Simona Halep, locul 2 WTA, a învins-o, vineri, cu scorul de 6-1, 6-0, pe Alexandra Dulgheru, locul 72 WTA, sportivă venită din calificări.

Astfel, Halep ajunge în semifinalele turneului de categorie Premier 5 de la Roma.

Vizibil obosită după cele cinci meciuri disputate anterior la competiţia de la Foro Italico, totalizând aproape zece ore de joc, Dulgheru a opus o palidă rezistenţă Simonei Halep, care a disputat doar două partide de simplu, de câte o oră, până în sferturi, plus două de dublu.

O amintire

Jucătoarea din Constanţa a fost agresivă încă de la începutul meciului, şi-a plimbat mult adversara pe linia de fund a terenului şi finalizat de multe ori spectaculos, nelăsându-i nicio şansă Alexandrei Dulgheru. De la scorul de 1-1, după ce ambele sportive şi-au fructificat serviciul, a urmat un monolog al Simonei Halep, de 11 ghemuri câştigate la rând, ce a pus capăt duelului românesc din sferturile competiţiei italiene în 56 de minute.

Potrivit prosport.ro, la finalul partidei, Simona a fost aşteptată de românii din tribune, dar şi de alţi iubitori ai tenisului pentru autografe. Unul dintre aceştia nu venise pregătit cu un suvenir pe care să păstreze mult râvnita semnătură, aşa că i-a venit o idee inedită: să îşi folosească chelia pentru a păstra o amintire de la marea noastră campioană! Zâmbind larg, Halep a acceptat fără reţineri propunerea şi a oferit una dintre cele mai amuzante imagini văzute în această săptămână la Roma. Fotografia în cauză deja face senzaţie pe reţelele de socializare, transformându-se într-un adevărat viral pretutindeni în lume.