CUPA LIGII. Dinamo remizat cu formaţia Concordia Chiajna şi a ratat CALIFICAREA în finala competiţiei

Concordia Chiajna a remizat, scor 1-1, în partida disputată, joi, în deplasare, cu Dinamo, în semifinalele Cupei Ligii şi s-a calificat în ultimul act.

Dinamo a obţinut doar un rezultat de egalitate, joi, pe teren propriu, în confruntarea cu formaţia Concordia Chiajna (scor 1-1), din returul semifinalelor Cupei Ligii. Gazdele au deschis scorul prin Gnohere, în minutul 14, apoi oaspeţii au egalat în partea a doua, datorită reuşitei lui Bucurică, în minutul 78. Concordia s-a calificat în finala competiţiei, pentru că în tur s-a impus cu scorul de 3-0. Pentru trofeu, elevii lui Adrian Falub vor lupta cu Steaua.