CUPA ROMÂNIEI. FC Brașov - Astra Giurgiu, 3-4. Meci SENZAȚIONAL sub Tâmpa, liderul ligii I merge în „sferturi”. Rezultatele de marți

Astra Giurgiu s-a calificat, marți, în „optimile” Cupei României, după succesul obținut pe terenul celor de la FC Brașov, în prelungirile jocului.

Astra Giurgiu a avut parte de prelungiri pentru a se califica în „sferturile” Cupei României. „Alb-negrii” s-au impus cu 4-3 pe terenul divizionarei secunde, FC Brașov, după ce la finalul celor 90 de minute scorul a fost 3-3. Oaspeții au condus cu 3-0 la pauză, dar gazdele au revenit incredibil, chiar dacă au rata și un penalty. Iată rezultatele de miercuri:

FC Braşov - Astra Giurgiu 3-4, după prelungiri Matei (67 și 90), Olteanu (88) / Tembo (17), Budescu (28), Ioniţă (35), Dandea (118)

Concordia Chiajna - CSMS Iaşi 1-2 Răsdan (27) / Bădic (50), Frăsinescu (70)

ACS Poli Timişoara - Petrolul Ploieşti 2-1 Hernandez (40 - penalty), Cânu (83) / Velasco (70)