CUPA ROMÂNIEI. Pandurii - Dinamo, 2-3. „Câinii” s-au calificat SPECTACULOS în sferturile de finală

Dinamo a învins-o pe Pandurii Târgu Jiu, miercuri, în deplasare, în „optimile” Cupei României, scor 3-2, și s-a calificat în faza următoare a competiției.

Pandurii Târgu Jiu și Dinamo au fost protagonistele unei partide foarte spectaculoase, miercuri, în „optimile” Cupei României. Oaspeții s-au impus cu scorul de 3-2 și s-au calificat în „sferturi”, reușind să revină după ce au fost conduși cu 1-2. Dinamo a deschis scorul prin Nedelcearu (8), iar gazdele au revenit după reușita lui Hora (13) și autogolul lui Nedelcearu (31). În partea secundă, „câinii” au dat lovitura prin Rotariu (51) și Vojnovici (90).

În celelalte două partide ale zilei, ASA Târgu Mureș a eliminat-o pe SC Bacău, scor 1-0 (gol Gorobsov 57 - penalty), iar CFR Cluj a trecut de FC Viitorul II, scor 1-0 (gol Negruț 55).