Duminică, 12 Februarie 2012. 546 vizualizări, 4 comentarii, 0 voturi
68 de morţi din cauza frigului, 36 de localităţi izolate de nămeţi
Numărul total al persoanelor decedate din cauza hipotermiei a ajuns la 68, anunţă secretarul de stat în Ministerul Administraţiei şi Internelor, Mihai Capră.
Iarna continuă să facă victime. Ieri au fost înregistrate ultimele trei decese, două în judeţul Argeş şi unul în Teleorman, a declarat oficialul MAI. De asemenea, 201 persoane au primit asistenţă medicală sâmbătă.
În prezent 36 de localităţi sunt izolate, dintre care 30 în Judeţul Vrancea, şi 81 de drumuri judeţene sunt blocate din cauza zăpezii şi a viscolului. 16 localităţi, dintre care 14 în judeţul Buzău, nu au energie electrică, a mai spus Mihai Capră.
- Recomandă
- Dimensiune text
- Tipareste
- Comenteaza
- Conversie PDF
Trimite pe:







Spune-ţi părerea!
Situatia a scapat de sub control datorita faptului ca in punctele cheie ale administratiilor sint numiti oameni pe criterii politice dar care nu au nici un fel de pregatire in domeniu.
Pe de alta parte cei ce detin monopol pe deszapezire sint aceiasi care si asfalteaza si pentru ca la deszapezit nu le iese malaiul ca la asfaltat nu isi fac treaba ca lumea.
Iar pe politicieni nu-i intereseaza ca mor oameni. Acum ca e frig si viscol ar trebui sa-i dam pe toti afara doar in izmene ca sa simta pe pielea lor care e realitatea.
stiu ca printre ei sunt pagubiti ai smecherilor din romania. ajunsi in strada dupa ce li s-au furat bunurile (ca la asta santem cei mai tari) si pentru asta imi pare nespus de rau ca au sfarsit asa. stiu ca in toate nenorocirile astea sant implicati excrementele comuniste
LI S-A LUAT UNORA O PIATRA DE PE INIMA,CA DE MULT SE CAZNEAU SA LE FACA DE PETRECANIE.MI-E TEAMA CA S-AU POSTAT CATEVA POZE ,DE OCHII LUMII,CUM CA S-AU FACUT EFORTURI DE-AI ADUNA DE PE STRAZI.MI-E TEAMA CA MULTI DINTRE NOI VOM AVEA ACEEASI SOARTA.
iarna nu-i ca vara