Rafturile sunt goale din loc în loc, iar angajații magazinului le alimentează cam o dată pe oră. De la recepție, angajații anunță în boxe casele libere pentru a nu se aglomera lumea.
Cele mai goale rafturi sunt cele de la pâine. Lumea așteaptă la rând să vină pâinea de la cuptor. "Am venit special pentru pâine și ulei. Stau în apropiere, dar dacă se mută Siberia la noi în țară, zic să am minime provizii. Iau și-o votca și o trecem și pe asta",spune Vasile Loghin, pensionar.
"Am un copil de 5 ani și mâine am hotărât să nu-l mai duc la grădiniță. L-am dus azi și nu cred că am făcut prea bine, a fost destul de riscant. Îi cumpăr fructe, să aibă și mâine, în weekend. Și dacă tot am ieșit la cumpărături, am luat și restul: apă, ulei, lapte. În weekend nu se știe cum va fi vremea, iar la cum am văzut că e traficul în seara asta, în zilele următoare va fi jale pe străzi", crede Alina Trofin.








Spune-ţi părerea!
Nici un mesaj postat până acum