Câinele lui Sorin Ovidiu Vîntu, împuşcat

Ciobănescul german care păzea locuinţa patronului Realitatea Media, Sorin Ovidiu Vîntu, a fost împuşcat ieri de anchetatorii care au descins în casa omului de afaceri. Sorin Ovidiu Vîntu a primit azi-noapte mandat de arestare pentru 29 de zile.

Potrivit presei tabloide, care citează surse apropiate lui Sorin Ovidiu Vîntu, unul dintre oamenii legii a tras un glonţ de cauciuc în piciorul patrupedului, când au intrat în reşedinţa lui Vîntu.

Câinele a fost imobilizat.

Animalul, un ciobănesc german uriaş, e ţinut la intrarea în curtea lui Sorin Ovidiu Vîntu din strada Paris din Capitală, mai notează jurnaliştii.

Ieri, locuinţele lui Sorin Ovidiu Vântu, Liviu Luca, Octavian Ţurcan şi Alex Stoian au fost percheziţionate de autorităţi.

Sorin Ovidiu Vîntu, Octavian Ţurcan şi Alexandru Stoian vor rămâne în arest preventiv pentru 29 de zile, în ancheta privind fuga din România a lui Nicolae Popa şi favorizarea acestuia.

Taguri:Sorin Ovidiu Vintu, ziaristi platiti de vintu

Spune-ţi părerea!

  • Nici un mesaj postat până acum

Lasă un comentariu

 

Trimite pe:

  • Yahoo! Messenger
  • Altele