Paguba se ridică la aproape 30.000 de lei.
În această perioadă a mai furat un aparat de fotografiat, pe care l-a împrumutat sub pretextul că maşina parcată în faţa hotelului a fost lovită şi are nevoie să fotografieze avaria. Pe 28 iulie, bărbatul a părăsit hotelul, fără a preda camera şi fără a mai plăti pentru serviciile hotelului.
El a fost reţinut sămbătă, în staţiunea Mangalia. Acum se află în arest preventiv pentru înşelăciune şi furt calificat în forma continuată.
Duminică, 29 August 2010. 1577 vizualizări, 28 comentarii, 4 voturi
Cazat o lună la un hotel de pe litoral, un turist refuză să mai plătească factura
După ce a stat într-un hotel din staţiunea Olimp, un bărbat din Arad nu vrea să achite acum contravaloarea cazării şi a mesei. Bărbatul, care s-a recomandat administratorul unei societăţi comerciale, este cercetat acum de poliţiştii constănţeni.
În momentul în care a venit la hotel, turistul a spus că va plăti prin virament bancar. El a prezentat date de identificare false în momentul în care s-a cazat.
Turistul a stat în hotelul din staţiunea Olimp în perioada 2 iulie - 29 iulie. A beneficiat de servicii de masă şi cazare, iar de la restaurantul hotelului a luat 500 de pachete de ţigări, pe care nu le-a achitat. Poliţia a precizat că bărbatul a vândut pachetele de ţigări.
- Recomandă
- Dimensiune text
- Tipareste
- Comenteaza
- Conversie PDF
Trimite pe:








Spune-ţi părerea!
Nici un mesaj postat până acum