Thursday, 12 April 2012. 24159 vizualizări, 181 comentarii, 21 voturi
Priveghi cu lăutari la OTV. Imnul angajaţilor: „Ce seară minunată!” | MULTIMEDIA
În timp ce Dan Diaconescu explica la o televiziune de știri nedreptatea făcută de CNA, angajații OTV au încins podeaua în studio. S-a dansat cu strigăte.
-

-
Sursa: VLAD STĂNESCU -
Sursa: VLAD STĂNESCU -
Sursa: VLAD STĂNESCU -
Sursa: VLAD STĂNESCU -
Sursa: VLAD STĂNESCU -
Sursa: VLAD STĂNESCU
1 /.
Ai putea intra cu o mitralieră în sediul televiziunii lui Dan Diaconescu. Îl păzeşte un bătrânel cu bască, care e "drepţi" ori de câte ori se dechide uşa de la intrare. Îşi urmăreşte şeful cum glăsuieşte, şi în direct, şi în reluare, la televizorul agăţat de perete.
În seara asta face o concesie. Cum domnul Dan e "live" la o televiziune de ştiri, încruntat şi supărat foc că membrii Consiliului Naţional al Audiovizualului (CNA) au decis, marţi, să reînjumătăţească licenţa postului, e ochi şi urechi la el. Noua hotărâre i-ar da dreptul lui DD să emită până pe 4 iulie. Nimic nu este însă sigur, se poate şi mai rău. CNA a anunţat că se va discuta şi astăzi, într-o şedinţă, despre televiziunea naţiunii.
MULTIMEDIA
VIDEO evz.roVezi mai multe
Priveghi cu lăutari la OTV. Imnul angajaților: „Ce seară minunată!”
În timp ce Dan Diaconescu explica la o televiziune de știri nedreptatea făcută de CNA, angajații OTV au încins podeaua în studio. S-a dansat cu strigăte.
Amfitrion la uşa studiourilor e şi ziaristul Silviu Alupei. A venit documentat. Poartă după el două tomuri groase despre jurisprudenţa europeană. Când va intra în direct ar vrea să explice de ce e, domle, ilegal să închizi un post de televiziune. Şi nu una oarecare: "E televiziunea poporului!"
"Pe aici a călcat Băsescu!"
Alupei îşi permite să-şi deranjeze şeful. DD e în birou, cu casca "de direct" în ureche. Strigă după Gabi, asistenta: "Vezi care e treaba cu sondajul IRES! Şi la sondaj să daţi aşa: ei vor să renunţăm ori la Partidul Poporului, ori la OTV. Dumneavoastră la ce aţi renunţa?".
Gabi pleacă în fugă pe-un hol lung. Îl aprobă din mers pe domnul Dan, ferchezuit ca de nuntă: costum negru, cămaşă albă, un pic largă la guler, cravată purpurie. Alupei îl scuză pe DD că nu-i aşa politicos cu musafirii. În seara asta i s-au înecat corăbiile. E negru de supărare.
Alupei îşi ia la subraţ cărţile şi în serios rolul de gazdă. Mergem în platou. Alt hol lung, acoperit cu o mochetă diformă şi uzată. Omul de casă al lui DD nu pierde ocazia: "Pe-aici a trecut Băsescu. Pe vremea când era chemat la emsiune! Ştiţi cum merge el, nu?", întreabă Alupei, imitând nişte paşi dezlânaţi într-un mers apăsat şi strâmb.
Sorin Ovidiu Bălan face serenade de sar elasticele de la chiloţi
Echipa de şoc ocupă aceleaşi locuri ca în fiecare seară, la masa rotundă. E Mirela Ceanu, ocupată să butoneze un telefon, e Sorin Ovidiu Bălan (SOB) – care ţipă că nu-l lasă pe prietenul domnul Dan la greu - , e Florin Condurăţeanu – care îşi şterge ochelarii roz, e, desigur, şi Silviu Alupei. Explică de ce e nasol în seara asta la sediul OTV. "Nebunii ăştia de la CNA au lălăit-o cu decizia, că n-a avut timp DD s-adune oamenii la televiziune, să facă revoluţie. Mâine seară vin ciumpalacii! Sunt oameni la intrare, dar sunt au venit pentru cazuri sociale, nu că se închide OTV-ul!".
"Faceţi niţică gălăgie!"
Pauză de ţigară. Se scot sucurile de sub masă şi zbârnâie celularele."Ia uite cum sună telefoanele! Ca la război", strigă Florin Condurăţeanu. Tocmai ce-l sună fanii din Italia. Iureş în studio. Toată lumea îl plânge pe domnul Dan la telefon. "Evident că e o comandă! O comandă politică! Auzi, faceţi şi voi acolo un protest, scrieţi nişte cartoane, strigaţi nişte lozinci! Hai, faceţi niţică gălăgie!". Aşa s-a pornit, marţi seară, sărbătoarea închiderii postului OTV.
Invitaţii care-au fost chemaţi din timpul zilei au venit. Au venit, dar cam degeaba. DD pregătise un program artistic. Un puşti echipat cu pantofi negri de lac şi şosete albe i-a dus sunetistului CD-ul cu un negativ: "E pentru live. Aici nu se cântă live?". S-a cântat. A început distracţia.
Show-ul
Luiza – fustă scurtă, tocuri cui şi ocupaţie incertă – e hotărâtă să ţină doliu. Parastas în toată regula. Stă şi ea la masă cu echipa de colaboratori a patronului: "Este exclus! În seara asta nu cântă nimeni!" "Hai, măcar în pauză!", i-a spus sunetistul şi-a dat play la negativ. Puştiul cântă "New York, New York" şi nu-l ajută microfonul. Când e prea sus, când e prea jos. Ne zgârie urechile şi ne strâmbăm. Îl ajută Sorin Ovidiu Bălan. S-a încălzit justiţiarul supraponderal. Zbiară şi el: "Prietene, pune un negativ de să-i sară elasticul de la chiloţi Luizei!" Răsete! Aplauze! Luiza se îmbujorează.
SOB îi smulge microfonul din mână, că puştiul n-apucă să termine de cântat ultimele versuri. Nu se supără nimeni. E atmosferă. Bălan cântă "Sunt vagabonul vieţii mele". Doamna Mirela e încântată. Se pisiceşte lângă solist, îi bate din gene şi la sfârşit aplaudă. O dedicaţie şi pentru Luiza! "Luiza, uită-te în ochii mei! Eu ştiu c-ai să mă-nşeli chiar mâine/ Dar fiindă azi mi te dai toată/ Am să te iert. E vechi păcatul/ Şi nu eşti prima vinovată". SOB recită din Minulescu. Fata nu tresare decât când omul de casă al DD o dă pe Cenaclul Flacăra. "Versuri de domnul Păunescuuu! Aplauze!".
DD stă de două ore în direct
Pe doamna Mirela o cam plistiseşte SOB. Revoluţionarul de la OTV a luat o fată la dans. Începe iar muzica: "Prietene, bagă de la Ion Suruceanu! Ce seară minunatăăăă…". Bălan o învârte printre două maşini de dat ca premii şi un frigider învelit în celofan, o ia în braţe, o suceşte şi începe să transpire. Nu se lasă. În spatele lui, un domn îşi face singur poze. Zâmbeşte la cameră. Are o mână ridicată în aer, se mişcă stânga – dreapta, să-i iasă fotografia.
Mirela Ceanu vrea emisiune, c-a început deja să caşte: "Să-l anunţe cineva pe Diaconescu că are şi el televiziune!"
Domnul Dan e tot încruntat. Corina Dragotescu îl ţine ocupat pe alt canal. Vorbesc, desigur, despre ţara asta bogată: avem cupru, avem aur, avem gaze de şist, dar, ce păcat!, nu vom mai avea televiziunea poporului!
Românii au purici! Asta e naţiunea
Desprins din toată harababura din platou, Silviu Alupei revine. Are cărţile după el. Urcă în gradenă, la spectatori. În mijlocul naţiunii: "Ăsta e fenomenul OTV! Domle, am stat odată aici şi uite-aşa săreau puricii. Mă făceau la picioare! Dar ăştia sunt oamenii, asta e naţiunea! Ăsta e fenomenul OTV! Dac-aţi şti ce-am trăit noi aici!". Ziaristul rememorează momentele – cheie ale nebuniei OTV: cântecele de la miezul nopţii, lumea care face coadă la intrare: "Stau acolo pentru că ştiu că Dan intră pe uşa aia. Ar putea avea o intrare prin spate, dar ăsta e farmecul OTV – să stai de vorbă cu oamenii!".
Se închid, deodată, microfoanele. Corina Drăgotescu nu mai e în direct, a început jurnalul de la miezul nopţii. Trepăduşii OTV au făcut legătura: Şase! Vine domnul Dan! Apare în hala tapetată cu cofraje de ouă. Câteva, mai închise la culoare, iau forma literelor OTV. Are nişte foi în mână şi telefonul la ureche. Linguşitori, sar colaboratorii: "Dane, a fost excelent! Ai zis bine!" De fapt, la televizor nu l-a ascultat nimeni. "Mii de mesaje am primit, Dane!"
Diaconescu se aşază pe scaun. Vorbeşte încet: "Eu intru primul şi vorbesc până la publicitate. După vorbesc cu Fenechiu (avocatul Daniel Fenechiu, n.r.), după care intru tot eu, şi-apoi vorbiţi şi voi, pe rând".
Ecranul negru cu bandă galbenă, pe care a stat scris ore în şir că televiziunea poporului a fost interzisă de Băsescu, s-a luminat. A apărut "viitorul preşedinte". În dreapta lui deja a adormit cameramanul. Ca să nu-l vadă şeful, se întoarce mai spre stânga, ascuns în spatele trepiedului. Capul îi cade în piept şi tresare. N-a pierdut nimic. Pauză de publicitate.
"Nu e azil de bătrâni! Nu e sală de aşteptare!"
Ajutoarele sar din toate părţile: apă pentru domnul Dan, încă un document pentru o dezvăluire, un şerveţel, ce-i pofeşte inimioara. S-au înmulţit şi spectatorii. Frezaţi toţi, în costume, îl ascultă pe DD chiar şi în pauza de publicitate. Gabi, asistenta, dă o fugă până afară. Mulţimea din holul de la intrare e chiar supărată. Angajata OTV face linişte: "S-au schimbat regulile! Aici nu e azil de bătrâni! Nu e sală de aşteptare". Lumea tot nu pleacă acasă.
CITIŢI ŞI:
- Recomandă
- Dimensiune text
- Tipareste
- Comenteaza
- Conversie PDF
Trimite pe:








Spune-ţi părerea!
am lesinat de ras!! :)))
JOS CENZURA SI CNAUL !
Cei din OTV nu fac nimic rusinos ba din contra arata ca la otv angajatii sunt fericiti.
TRAIASCA OTV !!!
Sä väduceti dracu cu jurnalisti vostri de cäcat
Am pierdut cateva ore,sa vad in reluare , programul lor de guvernare . DD, spunea niste prostii mai mari ca el . Nu mai intrebati care sunt ele in acel program. Intradevar, sunt multi oameni ce pot fi prostiti cu mass media.
Spelunca OTV = locul de unde niste derbedei, in frunte cu netrebnicul leader spala creerele romanilor, creduli. Priviti aceasta bruta hidoasa, cu numele de OVIDIU BALAN (cu tata securist), ce caraghios este in vorbire si aspect. O asemenea televiziune nu are ce cauta intr-o tara europeana.
OTV ESTE DOMENIU PRIVAT , DACA FACEAU KARAOKE DUPA NU VAD SCENE INDECENTE.
FILMATI MUNCA BUGETARILOR , ACOLO DA VA CRUCITI CE VEDETI SI ACOLO E DOMENIU PUBLIC, DAR OTV ESTE UN SPATIU PRIVAT , BA CHIAR O TV , DIVERTISMENTUL , KARAOKE-URILE, GLUMELE, DECLARATILE SUNT NORMALE INTR O TV, UITATI VA LA ACCES DIRECT, DREPT LA TINTA SI ACOLO CRUCITI-VA NU CE SE VEDE AICI.
HAI CA ASTA NU E ARTICOL DE LUAT IN SEAMA.
SUNT O INCULTA , PROASTA DAR CU ACESTE IMAGINI NU PACALITI POPORUL
Acuma, cam ce ar putea debita capatana unui incult?
si care ar fi incultul? ce destept esti vinätorule de inculti. Poti sä te uiti la ce vrei si sä votezi pe cine vrei dar ianainte sä faci remarcä jignitoare la adresa altora se vede de unde vi si cit de mult iti lipsesc cei 7 ani de acasä!
Au fraierit poporul roman naiv ambatat cu apa rece data de masonii anti romani mafiotii corupti teroristi jidhanii cu nume false romanesti brucaniii,p.roman,indo tigoinarul ciliescu,samd cu legile internationale anti romanesti introduse ilegal in constitutiia din romania dupa 89 incoace asta e adevarul nu vad de ce DD ar falsifica asa ceva oamenii merg pe bune...........................................
Bafta multa DD................................................
Superb comentariul tau (om incult(a).Mai bun decit reportajul, ionelei savuica.Ai crezut coana savuica,ca ai sa ne dai pe spate ? GRESIT ! Este normal la ce sa vazut.Nu am vazut chiar nimic indecent.Da,la alte televiziuni,se vad zilnic bitziboance,ridicate la rang de vedete,aratundusi sani,chiloti,scandal in platou,s.a.m.d.Si pe masa din platou la OTV,nu am vazut pe nimeni bocind,nici sicriul pe masa.Dar am vazut ceva extraordinar si ma plec in fata simbolului poporului roman,DRAPELUL ! Daca vreodata ai sa-ti pierzi locul de munca si greu ai sa-ti gasesti altul,doar atunci ai sa-ti
dai seama ce greseala faci.Dar va fi prea tirziu.Rusine sa-ti fie.Sa invinga vointa poporului !!! Bafta PP-DD.Acum mi-ai dat ideea cu cine sa votez !
om incult din poprul roman.
Cei din OTV nu fac nimic rusinos ba din contra arata ca la otv angajatii sunt fericiti.
TRAIASCA OTV
prostalanka de üdrea mai lipsea
eu as lua-o la noi la manastire, pe fetita in negru, cu parul blond sus,
Incredibil !:))
Cum apare un personaj non ardelenesc sau non banatean pleznesc de ura mediocrii din ardeal si banat si spumega de furie impotriva oricui din afara ardealului:/banatului)))
Oftica si invidia va mananca ,mediocrilor,nu o sa fiti niciodata asa destepti sau cu mintea brici ca moldovenii,muntenii,dobrogenii,oltenii,ai auzit MAREANE DE MARAMU?
Nu sunt fan CRIN ANTONESCU dar acesta va fii noul presedinte al ROMANIEI, sau daca nu el ... va fi CRISTIAN DIACONESCU(doar daca va reusi BASESCU sa il impuna ..stiti BASESCU, cel votat foarte mult de ardeleni:)))
IAR DUPA ACESTIA VA FI DAN DIACONESCU(IARASI NU DAU 2BANI NICI PE ASTA) in 2019sau 2018
ORICUM NICIODATA NU VA FI UN ARDELEAN PRESEDINTE CATA VREME VETI CONTINUA CU RAUTATEA SI LACOMIA VOASTRA-S-A VAZUT IN ITMPUL MANDATUL LUI BOC CUM ATI SUPTDE LA BUGETUL TARII CA VAMPIRII-,DECI NICIODATA NU VA FI UN ARDELEAN PRESEDINTE CATA VREME VETI CONTINUA CU RAUTATEA SI LACOMIA VOASTRA NU PT CA NU AR MERTIA VREUNUL (CA NU TOTI ARDELENII SI BANATENII SUNT PROSTI SI RAI CA JEGURILE CARE SCRIU PE NET) CI CA LECTIE PT TRUFIA SI RAUTATEA VOASTRA PT ORICE OM CARE NU E ARDELEAN SAU BANATEAN.
Desigur, ca ar putea iesi si un non escu si anume UNGUREANU,dar slabe sanse sa fie ales un mason semievreu:))
oricum a r fi ,o sa rad de ura si oftica voastra for ever=))))
Tal Silberstein a venit în România în 2001 ca reprezentant al “Greenberg, Carville
EXZ MUUUUIIIIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!
Mai vroiam sa spun ceva care de fapt ar fi o sugestie la adresa legislativului (daca nu se ating bineinteles interesele financiare ale politicienilor care au actiuni in societatile de distributie prin cablu si satelit).
In loc ca CNA sa interzica un post TV care suna a cenzura si se lasa totdeauna cu multa galagie, mai simplu ar fi ca legisaltorul sa interzica difuzarea/ distribuirea de canale TV sub forma de buchet obligatoriu pe care abonatii trebuie sa-l plateasca indiferent daca prefera sau nu anumite posturi. Abonamentele sa se faca \"a la carte\" si cu drept de reziliere anuala a postului respectiv sau in conditiile prevazute de lege nu de societatea de distributie. In felul acesta, canalele TV au interesul sa-si pastreze audimatul prin calitatea programelor nu prin obligativitatea platii abonamentului. Ridicarea licentei de catre CNA sa se faca in continuare in baza regulilor si deontologiei in vigoare.
@tu esti bou!
Fiule, m-ai recunoscut !!
Ar trebui ca evz sa invite in Romania pe fostul presedinte SUA Jimmy Carter pentru a vorbi despre masacrarea palestinienilor, a scris si o carte despre aceste crime abominabile. Evz aveti de gand sa-i luati interviu fostului presedinte SUA Jimmy Carter despre crimele din Palestina?
Pentru a asculta un interviu despre acest genocid luat fostului presedinte SUA Jimmy Carter scrieti pe youtube:
Jimmy Carter unveils truth about Israel
@iar tu esti timpit!
N-am raspuns eu, nu ma cobor la nivelul asta, nu mai spun ca e si joia mare. A raspuns altcineva cu pseudonumele meu.
Pardon, pseudonim nu pseudonume.
@@00w.c!!
du-te dreaqu mai latura.
Ar trebui ca evz sa invite in Romania pe fostul presedinte SUA Jimmy Carter pentru a vorbi despre masacrarea palestinienilor, a scris si o carte despre aceste crime abominabile. Evz aveti de gand sa-i luati interviu fostul presedinte SUA Jimmy Carter despre crimele din Palestina?
Pentru a asculta un interviu despre acest genocid luat fostului presedinte SUA Jimmy Carter scrieti pe youtube:
Jimmy Carter unveils truth about Israel
Ma! Ce ai ma?! Zerotv-Palestina-Carter. Esti in ultima faza. Tratament rapid. Stop! Casca ochii tare, in oglnda. Plesneste-l peste bot pe ce-l care se uita la tine. Stop!
Bai fratilor hai sa nu ne mai injuram si sa privim lucrurile invers cum e si tarisoara noastra...nu sunt simpatizant al nici unui partid dar spuneti voi acum ce optiuni avem ? de 23 de ani doar ni s-a spus optiunile de alesi din claca lor de ordinari,acum s-a ridicat prapaditul asta de Diaconescu care pentru prima data nu face parte din optiunile lor.Poate doar poate avem o sansa,nu stiu dar merita sa incercam,bun rau e singura noastra speranta.Alegerile sunt aproape,spuneti voi cine altcineva merita votul?personal nu voi alege niciodata un partid sau o persoana care a mai fost,haideti sa ne maturizam ..unim si sa ne sfatuim mai bine decit sa ne injuram,jigodiile asta urmaresc....DEZBINAREA !!!!!!!!!!!!!
@esti imbecil!
IAR TU UN CRETINOID ONANIST
Nici eu nu mai votez indivizi care se afla pe scena politica de peste doua decenii,nu mai am incredere in ei.L-am descoperit insa pe Mihail Neamtu care incearca sa se faca remarcat dar pe care televiziunile il invita cam rar.M-a incantat de fiecare data prin echilibrul sau, prin cultura si mai ales printr-un limbaj accesibil.Daca reuseste sa-si inscrie formatiunea politica(Noua Republica se numeste) il voi vota sigur.
doliu pentru ei, fericire maxima pentru noi si fetele de pe we we we fetitepebani ro
a pierit o cloaca de ti ga ni cu cioa ra puscariasul ti gan DD care luau in batjocura pro stimea si ROMANII.
de parca iliescu si vantu si voiclescu si patriciu si vanghelie si mazare si alti bo rati PATRONI USL nu erau destui t i ga ni bo rati. si cio ara asta DD neagra de pus carie e suparata pe ROMANI. La puseul po lipului iliescu care i-a repar ti zat secu risti cri mi nali ai revolutiei a organizat ti ga nia daDD. Ori ce roman vrea ca voi ti ga ni bo rati USL sa nu puneti mana pe Romania cu go la nii ca je gu l de tv DD.
Ideea e ca inchiderea OTV e primul semn ca mass media va fi cenzurata. Apoi, treptat si mai ales incepind cu un nou mandat la Presedentie, indiferent cine o va prelua, vor dispare multe posturi de televiziune, ca si de presa. Nu vor mai avea pe de o parte nici subiecte de dezbatut/anti basescu si guvern, dar nu vor mai avea voie , pe de alta parte, nici sa \"discute\" despre altele.
Pa si Adio tuturor jurnalistilor.
@esti cretin!
nu e cretin deloc. in ialomita presiunile psd au inchis deja un post tv, urmeaza giugiu si constanta. vedem si traim.
psd in loc sa inchida ambasadele americstan,londonistan,olanda,franta si toate ambasadele teroriste muciulmane anti romanesti inchide OTV...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Va iesii in strada romania daca vor face gestu asta anti romanesc psd sa inchida OTV ceea ce nu se va intimpla...!!!!!!
Domne, inteleg ca OTV-ul asta este un post penibil, dar are audienat lui rezervata. Care au fost motivele justificate de CNA pentru a inchide acest post si de ce nu s-ar aplica si la late posturi precum A3 si RTV?! Mai sunt si altele poate chiar mai penibile precum Zeus, ca fiecare bjnitar scapatat de dup dec.'89 si-a bagat banii in posturi TV ca sursa sigura de castiguri de la o populatie prostita la maxim.
Apoi poporul asta s-a cam saturat de scolitii lui peste,care habar nu au sa puna in practica ce au invatat ,daca chiar au invatat,si sa adapteze locului si timpului trait,
sunt lipsiti de intelepciune de experienta si nu vor sti sa faca nimic..si exista pericolul sa il vedem pe baiatul asta in fruntea tarii..nu ca as avea ceva cu oltenii care sunt baieti isteti ,cam ambitiosi da sufletisti ,cinstiti ,majoritatea si cu frica de Dumnezeu ,insa bunicul meu om simplu fara prea multa scoala dar f intelept
a spus cam asa
,,taica.. niciodata cel satul ,nu crede pe cel flamand..apoi de unde are baiatul asta atatia bani facuti pasta nopte?..musai trebuie sa fie cineva in spatele lui\"
si daca stau si ma gandesc bine cam are batranul dreptate..cam se lauda baiatul cu americanii..stiti ceva am vazut ce au facut si pri Irak..si prin Afganistan..si prin Serbia..si pe aici prin Romanica...destul!
nu mai vrem nimic de la baietii astia inteligenti..si nici de la americani
DACA VOI OAMENII POLITICI NU SUNTETI CAPABILI SA GESTIONATI PROBLEMELE UNEI TARI SINGURI SUNTETI IMPOTENTI SI NEPUTINCIOSI
PLECATI SI LASATI PE ALTII CARE POT ASA CUM A PUTUT SI CEASCA CU PUTINELE LUI SCOLI..A FACUT SI GRESELI...MULTE..DAR A SI LASAT MULTE PE CARE VOI ATI STIUT DOAR SA LE DISTRUGETI..asa cav-ati demonstrat neputinta si marsavia cu toate scolile voastre...RUSINE SA VA FIE
Spelunca OTV = locul de unde niste derbedei, in frunte cu netrebnicul leader spala creerele romanilor, creduli. Priviti aceasta bruta hidoasa, cu numele de OVIDIU BALAN (cu tata securist), ce caraghios este in vorbire si aspect. O asemenea televiziune nu are ce cauta intr-o tara europeana.
STITI CE II DERUTEAZA PE ROMANII LA OTV?
SENIOR CONDURATEANU....UN ROMAN PATRIOT CU SUFLET MARE ,ORICAT ATI VREA VOI SA ARUNCATI CU PIETRE IN OTV ...NU PUTETI NEGA VALOAREA ACESTUI OM...SI ATUNCI DE CE ESTE EL LA OTV?
pentru ca el, condurateanu e prost rau de tot si nu-si are rostul in alta parte. iar nationalirmul lui e din baloane de sapun. se mai baga si la suflet - deranjant
Eu cand il vad pe \"patriotul\" Condurateanu... fac tensiune! NU pot sa-l suport pe securist. Nu uit nici ce a facut inainte de Felix, nici acum, dupa. O scursura. Pupa-m-ar pe p..a, nu pe suflet.
Daca valoarea unui om se ,, exprima ,, la otv , exista o mare defectiune !Cum sa te injosesti cu valoarea ta cu tot in hangarul acestui neispravit si sa-ti bati joc de sentimentele oamenilor mai putin instruiti ? CIOLAN < MAICA < CIOLAN !
stii ce derajeaza la otv????..prostia care nu are granita.Eu arunc primul cu bolovanul nu cu piatra.
ce fetze de c.r la aceasta satra numita telebiziune !
buna sau rea era o alternativa , ar trebui sa lase oamenii sa decida ,dar o mare contributie va spun eu ca a avut-o barbu ala care a initiat protestele de la rosia montana si gazele de sist ,a fost primul care ne-a atentionat , este el cam sonat dar are unele subiecte f bune ,si poate si putin inconstient .Bravo lui , nu sunt nici nu am fost un fan otv dar la barbu ma mai uit in functie de subiect, practic sunt printre putinele stiri reale care le poti vedea la tv
ca sa te uiti la aceasta nulitate de televiziune,trebuie sa rahat la creer!
omul sfinteste locul. barbu o face
care barbu,cel cu prostimea ? Sunt sigur ca faci parte din cei care urmaresc emisiune acestui om scapat de la Balaceanca !
sa sti sa discerni in functie de situatie este o mare calitate pe care tu sigur nu o ai , ca sa vezi ce este bun trebuie sa vezi si ce este rau ,tu probabil iei de bun orice auzi in media ,trebuie sa te reevaluezi, nu am zis ca imi place otv nici diaconescu dar atata timp cat ai alternativa la stiri nu este rau, in ziua de azi informatia adevarata este rara si de multe ori trebuie sa citesti printre randuri
Ai ce in creierul täu? Numai postind slogane jignitoare la adresa altora se vede de unde vi si cit de mult iti lipsesc cei 7 ani de acasä!
Imnul nu poate fi interpretat de oricine. E de preferat individul care ragea in falset ca tigancile alea care se dadeau oarbe ca sa te apuce jalea.
Este foarte interesant cum jurnaliștii-mercenari lovesc în PPDD și în DD cum făceau în 2009 cu Băsescu!
Bravo Ionela Slăvescu scriind tipul acesta de articol unde se vede ce caracter ai vei îndârji și mai mult pe susșinătorii lui DD care vor face o misiune de credință în a convinge din ce în ce mai mulți oameni să voteze cu DD.Deja este conturată o masă critică care este în expansiune!Țineți-o tot așa ziariștilor canalii!
Comunismul si Capitalismul sunt cele doua fetze ale aceleazi monede false.
Romani! Nu luptati pentru pardidele politice! Nu luptati pentru politicieni corupti
care astazi va promit sa traiti bine, iar miine va numesc \"viermi\".
Luptati pentru o democratie adevarata, o democratie in care guvernul lucreaza pentru popor si nu poporul pentru guvern. O democratie in care proprietatea apartine poporului si nu sectorului privat al guvernantilor si boierilor. O democratie in care jandarmii apara poporul de abuzurile guvernului si nu guvernul, de raspunderea in fata poporului.
O democratie in care mass media apartine poporului si nu guvernului. O democratie in care fiecare om are dreptul la cuvint - la televiziune in fata intregului popor. O democratie in care guvernantii traiesc printre noi, sunt oameni ca si noi, nu hoti borfasi si criminali care au nevoie de garda personala in permanenta pentru a fi protejati de \"dragostea\" poporului. O democratie in care destinele poporului roman sunt hotarite in Romania si nu la Bruxelles sau la Washington.
Opreste-te bibicule ca ai ajuns pe Proxima Centauri.
Ar merge oamenii si acolo, numai sa scape de voi!
Numai naivi ar crede o prostie asa de mare cä ciocoii proveniti din fostul FSN acum in USL sau reformat cum si cä DD e omul lui Bäsescu. Nu e nici un secret cä uni jurnalisti si postaci intentionat räspindesc zvonuri false despre Diaconescu sä-l descrediteze fäcind jocul ciocoilor de la FSN. Cel putin “prosti” sustinätori a lui Diaconescu incearcä altceva, dar uni raman blocati in ani 90 al FSNului! Lumea merge inainte, uni de 22 de ani va invartiti in cerc. Vedem acelesi figuri politice in USL (de fapt fiind FSNul, in diferitele lui variante) figure care le stim de ani de zile care nu au fäcut nimic si distrus tara, vor din nou mandate. Incä mai aveti incredere in promisiunile lor?! Nu e timpul pentru o schimbare socialä totalä? Ce ar putea aduce mai räu Diaconescu decit deja e in Romänia!
Important e ca n=ar putea aduce nimic bun.
Important e ca n=ar putea aduce nimic bun.
Da de unde sti nu uita cä e olten si e ambitios.Poate sä fie un administrator bun de tarä. Dacä nu i se dä sansa! Ce credeti cä sint mai buni USL cu coruptii lor! Si mari lideri nu stiu totul dar aleg oameni potriviti in locul potrivit. Diaconescu are stofä.Oricum cu potentialul lui dacä ii peria pe äia de la putere fäcea sute de milioane dar nu il intereseazä. Poate mai sint si romäni care se gindesc la semeni lor. Banul nu e totul
DD – un afacerist de geniu. Reţeta lui a devenit o infailibilă maşină nu de făcut bani ci de atras bani. De aceea DD este un afacerist de geniu în industria TV. Nu otv cere publicul ci asta i se ofera! DD este un personaj genial si fascinant, nu pentru ca ar fi inteligent sau cult, ci pentru ca intelege mai bine decat oricare dintre noi ce vrea lumea sa vada si sä audä. De câte ori uni viseazä la o idee originală care să se îmbogăţească peste noapte? Nu toti au succes dar DD chiar a găsit-o. Dan Diaconescu a dat multimii romane pur si simplu ''de mancare'' cu emisiunile lui. Iar satul lacom nu s-a calicit, ci bine l-a mai platit. Dan Diaconescu a dat multimii romane pur si simplu ''sperante intro optiune de o viatä mai bunä'' cu emisiunile lui. Rezultatul va veni färä nici un fel de suspicii. Asa ne trebuie un presedinte cu calitäti de afacerist nu politician \"intelectual\" pentru cä tara si poporul se tine cu bani, cu locuri de muncä nu cu teori si vorbe! De 22 de ani nu va-ti säturat de vorbele goale si teoriile \"intelectualilor\" FSNisti? USL,PDL,UDMR=FSN
Plimba ursul cu tziganu tau cu tot !
De unde sti cä e tigan te-ai uitat in rädäcinile familiei lui ori e numai pärerea ta! Spune-ne si nouä sä stim!
mai naivule ai adormit langa repetent? asta ar fi singura ta scuza pt aberatiile pe care le spui!!! hai baiatule ca soarele este sus si poate trebuie sa te duci la munca!
In afara de multe greseli de sintaxa , vocabular si punctuatie \"naivilor\" poate fi un text din contextul multor aberatii derivate din refuzul de a asculta si alte opinii. Intoxicarea celor neinstruiti cu sloganuri OTV poate fi comparata cu \"argumentele\" folosite de prozelitii miilor de secte ce incearca sa racoleze \"enoriasi\" slabi de inger.In loc sa trimiteti SMS-uri care umfla contul piticului puteti dona , in acelasi mod, pentru cauze mai nobile. Procentajul potentialilor votanti ai lui Dan Diaconescu este procentajul analfabetismului in randul populatiei (cetateni romani de \"diferite etnii\"). Sunt curios cati membri sau simpatizanti de origine maghiara sau germana are respectivul \"Partid al poporului\"!?Dan Diaconescu \"vinde fulare\" nu face afaceri si nici politica. In conditii normale nici nu ar contat in spectrul politic sau mediul de afaceri.E ca un traficant de alcool pe timpul prohibitiei. Nu este corect sa dai sperante desarte unor oameni fara busola in viata promitand bani si locuri de munca intr-o tara macinata mai mult de orgolii si invidii decat de criza economica. Poporul roman nu este reprezentat de cei din tagma simpatizantilor acestui escroc. Nu este reprezentat nici de publicul altor televiziuni din ce in ce mai dezbracate si mai porcoase in cuvant. Este jenant unde a ajuns Romania! Desteapta-te romane trebuie sa fie intonat obligatoriu in pauzele publicitare pentru a incerca sa trezim orgoliul adevarat nu milogeala continua care da impresia ca suntem o natiune de cersetori si asistati. Clasa politica , de orice culoare ar fi, va trebui sa faca juramant de sacrificiu pentru a reda mandria de a fi roman! Fiecare politician care va incerca sa faca opinie impotriva valorilor nationale speculand dificultatile prin care trecem sa fie admonestat public si apoi exclus din viata politica indiferent de pozitia pe care o are in ierarhie. Exclus public efectiv, nu doar criticat sau blamat.In rest...\"S'auzim numai de bine!\"
Excelent comentariu, Juan! Ai spus tot ce trebuie intr-o maniera clara, eleganta si civilizata. Cine vrea sa nu se lase inselat in asteptarile sale firesti, sa ia aminte la argumentele tale si sa actioneze in consecinta. Nu trebuie sa ne asteptam ca altii sa ne protejeze, cel mai bun lucru este sa ne protejam noi insine, fiecare prin mijloacele si posibilitatile proprii. Si, mai ales, trebuie sa stim ce dorim: o viata asistata traita in lipsuri, inundata de circ ieftin cu bufoni politici sau una bazata pe o prosperitate reala, cel putin minimala si pe demnitate neconditionata. Bucuros, raspund si eu cu: \"S'auzim numai de bine!\".
pe scurt, gutza are publicul lui, brahms are pe al lui.
Sunteti niste tristi. Aia a fost o distractie pur romaneasca ca din anii 70. Dar voi etnobotanistilor sau cocalarilor fara constiinta de sine, nu o sa intelegeti niciodata ! Munca va face liberi !
pai si tu esti liber sa pleci din romania ca poate ai treburi si noi te retinem!!si pune in bagaj oteveul ,patria iti va fi recunoscatoare!!!!!!
Nu era bine dacă foloseam prezervativ?Acum nu mai postai aici comentarii cretine fiul meu!
nesimtirea te face si mai prost dar de vinä e nu esti tu. esti doar o simplä gresealä a naturi