Banii "s-au dat cu dedicaţie", a spus Vanghelie, citat de Mediafax. Pe aceeaşi scenă a urcat şi primarul constănţean Radu Mazăre, care s-a costumat în Fidel Castro. El le-a spus tinerilor că "ar face o Revoluţie" şi l-a oferit drept model pe fostul lider cubanez, care "a avut şi gagici şi a avut şi femei şi a făcut treabă".
Sâmbătă, 04 Septembrie 2010. 808 vizualizări, 84 comentarii, 2 voturi
Marian Vanghelie vrea guvern Elena Udrea: "Îi rupe gâtul lui Boc"
Preşedintele PSD Bucureşti, Marian Vanghelie, consideră că Elena Udrea ar trebui să îl înlocuiască pe Emil Boc în funcţia de premier al României.
"Îi rupe gâtul Nuţi, vă spun eu (premierului Emil Boc - n.r.). Eu am încredere în ea şi o admir. Şi, până la urma urmei, hai să încercăm şi cu ea", a spus Vanghelie ieri, în timpul seminarului şcolii politice a TSD, organizat la Jupiter.
Primarul sectorului 5 a acuzat-o pe Elena Udrea pentru modul în care s-au distribuit fondurile pentru izolarea termică a clădirilor. Marian Vanghelie spune că, în timp ce primarii PDL au primit fonduri serioase, sectorului său i-a fost repartizată modesta sumă de un milion de euro.
- Recomandă
- Dimensiune text
- Tipareste
- Comenteaza
- Conversie PDF
Trimite pe:








Spune-ţi părerea!
Nici un mesaj postat până acum