Vineri, 03 Februarie 2012. 502 vizualizări, 21 comentarii, 0 voturi
Verigheta și cămașa pe care fostul lider libian, Muammar Gaddafi, le purta în momentul a fost ucis de rebelii libieni, în octombrie, anul trecut, urmează să fie scoase la licitație pentru suma de două milioane de euro.
Cămașa bej, plină de sângeîn urma agresiunilor și bătăii pe care a primit-o de la rebeli în momentul în care a fost capturat, va putea fi achiziționată de amatorii de suveniruri macabre.
Cel care le vinde este un libian, Ahmed Warfali, care, nu se știe cum a ajuns în posesia obiectelor ce i-au aparținut lui Gaddafi, și de pe urma cărora acum încearcă să scoată bani frumoși. Warfali este convins că ar putea obține o sumă foarte mare dacă le-ar vinde în Europa, relatează ”Daily Mail”.
Există însă numeroase voci care consideră că Warfali nu ar trebui să vândă obiectele fostului dictator libian.
„Verigheta nu îi mai aparține lui Gaddafi. Este vorba despre banii Libiei, iar acest ins nu ar trebui să vândă inelul”, spune un libian, într-un comentariu postat pe Facebook.
Muammar Gaddafi a condus Libia timp de peste 40 de ani. Fostul colonel a fost capturat și ucis de rebelii libieni, la 20 octombrie, după ce, mai multe săptămâni, a stat ascuns în orașul său natal, Sirte.
Spune-ţi părerea!
Dintre toate tarile musulmane pe care media ni le-a prezentat in timpul rascoalelor,se pare ca libienii sunt cei mai inapoiati.Au aratat permanent o atitudine salbatica nu numai fata de fostii conducatori pe care nu demult ii adulau dar si intre ei se ciomageau cat puteau. Pacat ca lor li s-a impus solutia- de a scapa de dictator- de catre altii-, trebuia sa fie lasati sa se mai \"rareasca\" numarul lor ca in Siria. In materie de primitivism se pare ca in ultimul timp si egiptenii sunt pe drumul cel\" bun\",se taie cu cutitele cu multa vioiciune chiar si la un banal meci de fotbal. Halal civilizatie!
da ce aveti cu tiganii?fiinte candide nascute din lumina ingerilor.
Nu si poate, noi estem neamul (prost) ales si noi câstiga toate la gesheft.
Nu se poate ,noi estem tigani prosti si noi pierdut la furat vizele de USA?
pe noi alungat din toata europa inapoi in Tiganiada?
Dispari mah baragladina sionista !!!
dispari ma baragladina musulmana
5 milioane de tigani nespalati vesnic urat mirositori in Rrumanuka
Cine a vazut masacrarea lui Gaddafi isi da seama cine sunt animalele arabe nespalate care fura ca si cei 5 miliaone de tigani borati din Romania care sunt islamisti la origine din Fakistanul satanei
Yad Vashem a licitat deja pentru ceremonii kabalistice.
Catedrala Mantuirii Neamului prost a castigat deja licitatia pentru ceremonii satanistice
s-a petrecut in Libia dupa detronarea lui Gadaffi cel rau ? Occidentul poate triumfa . A disparut un dictator si i-au lut locul mii de secaturi care vor duce tara de rapa. Exact cum a fost si-n Romania dupa 89. Iar aceasta cadere morala,sociala si inevitabil economica se va intitula \"Democratia capitalista\".
La treaba baieit ! Violati-va mamele si surorile , furati, distrugeti si vindeti in numele fericirii de-o clipa tot ce se poate. In sfrirsit , sinteti liberi sa fiti animale si nu oamni in numele Dumnezeului=Dollar.
Pertinent !
bataie de joc. asta este civilizatia si democratia adusa de marile puteri. vanzarea la licitatie: NU AU SIMTUL VALORII, vor doar banii
Orvell copilul meu mi-au furat astia inelu shi camasha , sa ma razbuni baiatul meu fidel.Uluhhh ulu ulu uhhh alahhhh ahhh barrrrrrrrr prrrrrrrrrrrrr uuuaaahhhh!
Sinistru ! O fi fost el dictator dar nici chiar asa !
Parca jefuirea mortilor nu intra in traditia Islamica...
HOTII BARBARI TIGANI ISLAMISTI
stie cineva unde putem cumpara camasa insingerata a lui Ceusescu Nicolae ?
De ce, l-au dezbracat inainte de a-l inmorminta?
Uite ce-l f.te pe el grija! Poate vrei sa stii de ce se dezbraca oamenii cand intra in casa si de ce se spala pe maini inainte de a se aseza la masa? Mortul e dezbracat, imbaiat, barbierit si imbracat in haine curate in toate culturile, doar in familia ta banuiesc ca se ingroapa precum cainii, ca altfel nu te mi mirai asa. Gadafi a avut parte de o moarta groaznica dupa ce in viata a fost un tiran crud si nemilos. In cele din urma l-a ajuns \"dragostea supusilor\" te miri ca milogul care priveste in traista, de parca ai astepta ca Gadaful sa fi murit si sa fi fost inmormantat precum postasul cartierului. Esti b ou sau te prefaci foarte bine.
Nu-mi aduc aminte sa te preocupe motivele sau obiceiurile de inmormantare ale zecilor si sutelor de nevinovati care mor prin pietele si moskeile ori bisericile din Orientul Apropiat, dar pentru tiranii acelei regiuni ai asa un cult... Aia sunt licuricii tai!
Ca deobicei, ... ai ramas acelasi dobitok !!!