Marţi, 21 Februarie 2012. 353 vizualizări, 0 comentarii, 0 voturi
Reținut pentru viol, urmat de moartea victimei
Un tânăr în vârstă de 20 de ani a fost reţinut marţi de poliţişti, fiind acuzat că a violat o bătrână în vârstă de 87 de ani, din localitatea Eftimie Murgu, care apoi a decedat la scurt timp, informează Agerpres.
Suspectul a fost depistat de poliţiştii din judeţul Caraş-Severin la Timişoara. “Cercetarea la faţa locului a durat câteva ore. Probele obţinute și rezultatele necropsiei au condus la identificarea suspectului acestei fapte grave comise în seara zilei de 19 februarie 2012”, a declarat Ancuţa Cărbunaru, purtător de cuvânt al IPJ Caraş-Severin.
Investigaţiile au indicat faptul că tânărul a pătruns în locuinţa victimei, unde prin acte de violenţă a întreţinut un raport sexual cu aceasta, iar din cauza leziunilor suferite bătrâna a decedat. Procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Caraş-Severin a emis pe numele tânărului o ordonanţă de reţinere, urmând ca miercuri să fie prezentat instanţei de judecată cu propunere de arestare preventivă.
- Recomandă
- Dimensiune text
- Tipareste
- Comenteaza
- Conversie PDF
Trimite pe:






Spune-ţi părerea!
Nici un mesaj postat până acum