Duminică, 25 Iulie 2010. 582 vizualizări, 4 comentarii, 1 vot
Trei cutremure, în cinci minute, în Marea Neagră
Trei cutremure au avut loc în Marea Neagră, aseara, într-un interval de cinci minute, seismele având magnitudini cuprinse între 2,9 şi 4.3 grade, potrivit Intitutului Naţional pentru Fizică a Pământului (INFP).
Potrivit datelor INFP, primul cutremur, de 2,9 grade, a avut loc la o adâncime de trei kilometri, ieri, la ora 18.51, la latitudinea 44.40N şi longitudinea 32.42E.
Cel de-a doilea seism resimţit în Marea Negraă sâmbătă, la ora 18.55, a avut 4,3 grade, fiind produs la o adâncime de 30 de metri, la latitudinea 43.69N şi longitudinea 35.29E.
Ultimul seis, produs la câteva secunde după cel de-al doilea, a avut 3,9 grade, producându-se la o adâncime de 32 de metri, la latitudinea 44.52N şi longitudinea 32.59E.
- Recomandă
- Dimensiune text
- Tipareste
- Comenteaza
- Conversie PDF
Trimite pe:








Spune-ţi părerea!
Nici un mesaj postat până acum