DEZASTRU la Campionatul European de Gimnastică. Diana Bulimar și Laura Jurca nu au prins podiumul la individual-compus

Diana Bulimar și Laura Jurca au luat startul, astăzi, în finala de individual-compus a Campionatului European de la Montpellier. Prima gimnastă s-a clasat pe locul 10, iar cea de-a doua pe poziția a 7-a.

Dezamăgire pentru delegația de gimnastică a României, la finalul primei zile în care s-au disputat finalele Campionatului European de la Montpellier. Diana Bulimar și Laura Jurca au avut evoluții mediocre și au încheiat proba pe locul al 10-lea, respectiv al 7-lea. Diana a obținut un total de 54,631 puncte, iar Laura a adunat 54,865.

Concursul a fost câștigat de elvețianca a Giulia Steingruber, cu un total de 57,873 puncte, urmată de rusoaica Maria Kharenkova cu 57, 132 puncte şi britanica Elissa Downie cu 56,623 puncte.