Dinamo nu mai iese din zodia eșecului

Chiar dacă au schimbat antrenorul, „câinii” sunt în cădere liberă și au bifat cea de-a doua înfrângere consecutivă.

Dinamo traversează o perioadă de criză prelungită, chiar și după revenirea lui Flavius Stoican pe banca tehnică. În etapa a 23-a a Ligii I, „roș-albii” au fost învinși, în deplasare, de FC Brașov, scor 0-1.

E drept, „stegarii” au avut și o doză semnificativă de noroc, pentru că din minutul 74 au jucat cu un om în minus, după eliminarea lui Bencun. Apoi, la golul lui Cristian Ganea, mingea trimisă de brașovean a păcălit întreaga defensivă dinamovistă, dar și pe Naumovski.

Deja i se cere demisia

Așadar, din trei meciuri bifate în cel de-al doilea mandat, Flavius Stoican a obținut o victorie (3-1 cu Ceahlăul) și două înfrângeri. Etapa trecută, echipa din Ștefan cel Mare fusese umilită pe teren propriu, de Concordia Chiajna, scor 0-3. Fanii „roș-albilor” s-au săturat de înfrângeri și i-au cerut demisia lui Stoican. Tehnicianul a spus că nu este interesat de contestatari și speră că pauza pe care o va lua Liga I, cu prilejul meciului România-Insulele Feroe, îl va ajuta să mai repare din stricăciuni.

„E normal ca suporterii să fie nemulţumiţi şi să strige demisia. Nu mă îngrijorează. Ne ajută mult această pauză datorată naţionalei, abia o aşteptam, ca să putem pune la punct lucrurile care nu funcționează”, a spus Stoican.