EURO 2016. Irlanda - Suedia, 1-1. Meciul de pe „Stade de France” s-a încheiat fără INCIDENTE, după amenințarea cu bombă. Zlatan Ibrahimovici n-a reușit nimic remarcabil

Irlanda și Suedia au remizat, scor 1-1, într-o partidă disputată, luni, pe „Stade de France”, în cadrul Grupei E, din care mai fac parte Belgia și Italia.

Irlanda și Suedia și-au împărțit câte un punct la finalul meciului jucat, luni, pe „Stade de France”, în Grupa E a Campionatului European. După o primă repriză fără goluri, irlandezii au deschis scorul imediat după pauză, prin Wes Hoolahan (48), iar nordicii au egalat datorită autogolului înscris de Ciaran Clark, în minutul 71. Zlatan Ibrahimovici n-a reușit nimic remarcabil în această confruntare, atacantul fiind nevoit să coboare de multe ori spre centrul terenului, pentru a face rost de baloane utile.

Înaintea confruntării, pe „Stade de France” a fost găsit un pachet suspect, care a pus în alertă forțele de ordine. A fost nevoie de intervenția unei echipe de geniști, care a ridicat obiectul și l-a detonat controlat.