Farul - Steaua, 1-2. "Militarii" s-au impus în amicalul de la Constanţa

Fără nouă jucători de bază, Steaua a câştigat, astăzi, la Constanţa, partida-test cu Farul, scor 1-2.

Costel Gălcă nu s-a putut baza în jocul cu gruparea de la malul mării pe Paul Papp, Adrian Popa, Andrei Prepeliţă, Alex Chipciu, Cristi Tănase şi Raul Rusescu au fost selecţionaţi de Anghel Iordănescu, Cojocaru a fost chemat la tineret, Varela - la Insulele Capului Verde, iar Arlauskis - la naţionala Lituaniei.

Farul a reuşit să deschidă scorul după o lovitură de la 11 metri, în minutul 30, prin Enciu, dar avantajul constănţenilor a durat doar trei minute.

"Roş-albaştrii" au egalat prin Ţucudean, tot dintr-un penalty, iar în cele din urmă Stanciu a adus victoria trupei din Ghencea.

Steaua (4-2-3-1): Niţă - Râpă, Tamaş, Luchin, Guilherme - I. Neagu, L. Filip - G. Iancu, Vîlceanu, Enceanu - Ţucudean

Au mai jucat: Stanciu, Latovlevici, Bourceanu, Pham şi Constantinescu