FOTBAL EUROPEAN. Chelsea - Everton, 1-0. Londonezii câștigă dramatic și sunt lideri în Premier League

Chelsea a învins, miercuri, pe teren propriu, pe Everton, scor 1-0, într-o partidă din cadrul rundei a 25-a a Premier League. Unicul gol a fost marcat de Willian, în minutul 89.

Chelsea a suferit pe teren propriu, în partida cu Everton, din etapa a 25-a a Premier League. Oamenii lui Jose Mourinho s-au impus abia în minutul 89, atunci când Willian a punctat în minutul 25. Tot aseară, Manchester City a câștigat la scor jocul susținut în deplasarea de la Stoke, scor 4-1. Pentru oaspeți au marcat Aguero (33 și 70 din penalty), Milner (55) și Nasri (76), iar pentru gazde a înscris Crouch (38).

Pe „Old Trafford”, Manchester United a învins-o pe Barnsley, scor 2-1. Golurile au fost semnate de Smalling (6 și 45+3) și Van Persie (82 - penalty) / Ings (12).

În clasament, pe primele trei locuri se află Chelsea (59 de puncte), Manchester City (52) și Manchester United (47).