FOTBAL EUROPEAN. Cordoba - Getafe, 1-2. Florin Andone a marcat din nou, dar echipa sa a pierdut DRAMATIC

Florin Andone a marcat, luni seară, pentru Cordoba, în partida cu Getafe, scor 1-2. Golul românului nu a ajutat deloc, pentru că formația sa a fost învinsă într-un final de coșmar.

Corodoba a pierdut partida disputată, luni, pe teren propriu, împotriva celor de la Getafe, scor 1-2. Florin Andone a deschis scorul pentru gazde, în minutul 78, dar oaspeții au reveni incredibil și au egalat, în minutul 88, datorită autogolului marcat de Vico. Apoi, în minutul 90+2, Rodriguez a adus victora fostei echipe antrenate de Cosmin Contra.

După 26 de etape. Cordoba a ajuns pe ultima poziție a clasamentului, cu 18 puncte, iar Getafe se află pe locul al 12-lea, cu 29 de puncte.