FOTBAL EUROPEAN. Deportivo - FC Barcelona, 0-4. Messi a avut încă o evoluție de excepție în tricoul catalanilor

FC Barcelona a învins categoric, duminică, pe terenul celor de la Deportivo La Coruna, scor 4-0, într-o partidă disputată în cadrul etapei a 19-a din Primera Division.

FC Barcelona a trecut fără nicio problemă, duminică, în deplasare, de cei de la Deportivo La Coruna, scor 4-0. Eroul partidei a fost Lionel Messi, cel care a reușit un hattrick, în minutele 10, 33 și 61, iar scorul final a fost stabilit după ce Sidnei a marcat în propria poartă (83).

Tot duminică, Real Madrid a învins-o, în deplasare, pe Getafe, scor 3-0. Portughezul Ronaldo a înscris în minutele 63 și 79, în timp ce galezul Bale și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 67.

În clasament, Real Madrid se află pe prima poziție, cu 45 de puncte (18 partide disputate), în timp ce FC Barcelona se află pe doi, cu 44 de puncte (19 meciuri jucate).