FOTBAL EUROPEAN. Espanyol - Real Madrid 0-6. Cristiano Ronaldo a reușit două peformanțe FABULOASE

Real Madrid a zdrobit-o pe Espanyol Barcelona, în deplsare, scor 6-0, într-o partidă din etapa a 3-a Primera Divison, iar Cristiano Ronaldo a punctat de cinci ori.

Real Madrid a defilat, sâmbătă, pe terenul celor de la Espanyol Barcelona și s-a impus cu scorul de 6-0, într-un joc din runda a 6-a a campionatului Spaniei. Cristiano Ronaldo a reușit să puncteze de cinci ori în această partidă, în minutele 7, 17 (penalty), 20, 62 și 81. Celălalt gol al „galacticilor” i-a aparținut lui Karim Benzema, în minutul 28.