FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona a obținut o victorie CATEGORICĂ și ESENȚIALĂ în lupta pentru titlul din Primera Division

FC Barcelona s-a impus detașat, duminică, în deplasarea de la Eibar, scor 4-0, și rămâne pe locul al 3-lea al clasamentului, în apropierea liderului Real Madrid.

FC Barcelona s-a impus categoric, scor 4-0, în confruntarea cu Eibar, disputată, duminică, în deplasare, în etapa a 19-a a Primerei Division. Catalanii au deschis scorul prin Denis Suarez (32), apoi și-au mărit avantajul, în repriza a doua, datorită lui Lionel Messi (50). Pe lista marcatorilor s-au mai regăsit Luis Suarez (68) și Neymar, în minutul 90+1. Barcelona se află pe locul al 3-lea al clasamentului, cu 41 de puncte, la două distanță de liderul Real Madrid, care a disputat un meci mai puțin. Pe poziția a doua se află FC Sevilla, 42 de puncte.