FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona - Granada, 6-0. Neymar și Messi au făcut show pe „Camp Nou”

FC Barcelona se menține pe primul loc în Primera Division după succesul categoric obținut, sâmbătă, acasă, în compania formației Granada, scor 6-0.

FC Barcelona a făcut spectacolul pe propriul teren, în compania celor de la Granada, și a câștigat cu scorul de 6-0. Eorii meciului au fost Neymar și Messi. Brazilianul a realizat un hattrick, în minutele 26, 45 și 66, iar argentinianul a punctat de două ori (62 și 82), ajungând la 401 goluri în carieră. Rakitici și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 43.

Real Madrid nu a avut nici ea probleme și a trecut, în deplasare, de Villarreal, scor 2-0, grație golurilor lui Modrici (32) și Ronaldo (40).

În Anglia, Chelsea a câștigat jocul de pe teren propriu, cu Aston Villa (3-0), marcatori Oscar (7), Costa (59) și Willian (79). Într-un derby de tradiție din Premier League, FC Liverpool și Everton au încheiat la egalitate, scor 1-1. Gerrard a deschis scorul (65), iar oaspeții au obținut un punct datorită lui Jagielka (90+1).