FOTBAL EUROPEAN. FC Liverpool a ieșit din cursa pentru TITLU. „Cormoranii” au pierdut DRAMATIC, un meci în care s-au marcat 5 goluri

FC Liverpool a fost învinsă, sâmbătă, pe „Anfield Road”, scor 2-3, de Swansea, în etapa a 22-a din Premier League. Trupa lui Klopp păstrează șanse minime pentru câștigarea titlului.

FC Liverpool a pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, confruntarea cu Swansea, scor 2-3, din runda a 22-a campionatului Angliei. Oaspeții au condus cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Fernando Llorente, în minutele 48 și 52, dar gazdele au egalat, datorită reușitelor lui Roberto Firmino (55 și 69). Golul victoriei i-a aparținut lui Gylfi Sigurdsson, cel care a punctat în minutul 74. După acest eșec, „cormoranii” se află pe locul al 3-lea, cu 45 de puncte. Lider este Chelsea, cu 52 de puncte, iar pe poziția a doua se află Tottenham (45). Ambele echipe au un meci mai puțin disputat.