FOTBAL EUROPEAN. Florin Andone a marcat pentru Deportivo. Golul românului n-a ajutat la nimic și galicienii sunt în zona RETROGRADĂRII

Deportivo La Coruna a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, de Celta Vigo (scor 1-3), în etapa a 17-a a Primerei Division. Golul gazdelor a fost reușit de Florin Andone.

Deportivo La Coruna a pierdut, sâmbătă, disputa cu Celta Vigo, desfășurată, sâmbătă, în etapa a 17-a a campionatului Spaniei. Oaspeții s-au impus cu 3-1, datorită golurilor înscrise de Daniel Wass (4), Iago Aspas (45 și 53), în timp ce pentru gazde a punctat Florin Andone, în minutul 59. Românul a început meciul pe banca de rezerve și a intrat imediat după pauză. Andone și-a trecut în cont cel de-al 3-lea gol stagional. Deportivo este pe poziția a 18-a, prima care trimite în eșalonul secund, cu 15 puncte. Pe 17 este Alaves, tot cu 15 puncte, dar cu golaveraj superior.