FOTBAL EUROPEAN. Liverpool - Arsenal, 3-3. Spectacol TOTAL în Premer League. „Cormoranii” și „tunarii” au remizat după un meci NEBUN

FC Liverpool și Arsenal Londra au încheiat la egalitate, scor 3-3, partida disputată, miercuri, pe „Anfield Road”, în runda a 21 din Premier League.

FC Liverpool și Arsenal Londra au remizat, scor 3-3, într-o confruntare memorabilă, ce s-a disputat, miercuri, pe „Anfield Road”, și a contat pentru etapa a 21-a a campionatului englez. Gazdele au deschis scorul prin Firmino (10), iar oaspeții au egalat datorită lui Ramsey (14). „Cormoranii” au preluat din nou conducere, gol înscris de același Firmino (19), apoi, până la pauză, londonezii au egalat prin Giroud (25). În partea a doua, Giroud a realizat „dubla” și și-a adus formația în avantaj (55), dar Liverpool a obținut un punct, pentru că Allen a înscris în minutul 90.

Arsenal se află pe primul loc al clasamentului, cu 43 de puncte, la egalitate cu Leicester, formație care s-a impus, miercuri, pe terenul celor de la Tottenham, scor 1-0. Liverpool ocupă cea de-a 9-a poziție, cu 31 de puncte.