FOTBAL EUROPEAN. Manchester City făcut spectacol în Premier Leauge. Trupa lui Pep Guardiola s-a impus CATEGORIC în deplasare

Manchester City a câștigat fără probleme partida disputată, sâmbătă, în deplasare, la Stoke City, scor 4-1 în cadrul etapei a 2-a din Premier League.

După victoria categorică obținută în fața Stelei, la mijlocul săptămânii, scor 5-0, Manchester City s-a impus lejer și pe terenul celor de la Stoke City, într-o confruntare din runda a doua a campionatului Angliei. Oaspeții au deschis scorul prin Kun Aguero, cel care a transformat un penalty în minutul 27, și tot argentinianul a punctat și în minutul 36. În partea a doua, gazdele au redus din diferență prin Bojan Krkic (49 - penalty), dar finalul partidea le-a aparținut „cetățenilor”. Manuel Nolito și-a trecut și el în cont „dubla” (86 și 90+5) și a stabilit scorul final.