FOTBAL EUROPEAN. Manchestr United a câștigat primul al doilea trofeu al sezonului, după o finală INCREDIBILĂ. Zlatan Ibrahimovici a fost eroul meciului

Manchester United a câștigat Cupa Ligii, după ce s-a impus în finala disputată, duminică, împotriva celor de la Southampton, scor 3-2.

Manchester United a câștigat, duminică, finala Cupei Ligii, după o finală disputată împotriva celor de la Southampton. Elevii lui Jose Mourinho s-au impus cu scorul de 3-2, și au cucerit cel de-al doilea trofeu al sezonului, după Supercupa Angliei (2-1 cu Leicester). „Diavolii” au deschis scorul prin Zlatan Ibrahimovici (19) și și-au dublat avantajul datorită reușitei lui Jesse Lingard (38). Până la pauză, „sfinți” au redus din diferență, gol înscris de Manolo Gabbiadini (45+1) și au egalat în minutul 48, prin același Manolo Gabbiadini (48). Decisiv a fost suedezul Zlatan Ibrahimovici, cel care și-a trecut în cont „dubla”, în minutul 87.