FOTBAL EUROPEAN. Mare SURPRIZĂ în Spania. Real Madrid a fost învinsă de Valenica și a ratat ocazia de a se distanța în clasament

Real Madrid a fost învinsă, miercuri, în deplasare, de Valencia (scor 1-2), într-o partidă restanță din campionatul Spaniei.

Valencia a dat lovitură, miercuri, în partida restanță cu liderul Real Madrid. „Liliecii” au câștigat, pe teren propriu, scor 2-1, și au provocat primul eșec al „galactecilor”, după o serie de patru succese consecutive. Gazdele au deschis scorul în minutul 4, prin Simone Zaza, și și-au dublat avantajul datorită lui Fabian Orellana (9). Real a dat semnalul revenirii prin Cristiano Ronaldo, în minutul 44, dar elevii lui Zinedine Zidane n-au mai punctat în actul secund. Madrilenii rămân lideri în Primera Division, cu 52 de puncte, și sunt urmați de FC Barcelona (51) și FC Sevilla (49). Real mai are de disputat o restanță, în deplasare, cu Celta Vigo.