FOTBAL EUROPEAN. Răzvan Raț a fost eliminat în meciul Rayo Vallecano - Celta Vigo, 3-0!

Internaționalul român a făcut un gest reprobabil și și-a socs din joc un adversar.

Internaționalul român Răzvan Raț a fost „oaia neagră” a meciului Rayo Vallecano - Celta Vigo, disputat sâmbătă seara și încheiat cu scorul de 3-1. Fundașul gazdelor a fost eliminat în minutul 64, după ce a lovit cu capul un adversar. Românul a fost eliminat de arbitrul, iar Charles, victima sa a avut nevoie de intervenția medicilor. Conform celor de la „Marca”, fotbalistul ceh al celor de la Celta Vigo s-a ales cu fractură de piramidă nazală.

În Portugalia, Raul Rusescu a reușit să revină printre marcatorii formației Sporting Braga. Românul a punctat în minutul 84, din penalty, după ce, în minutul 5, ratase o lovitură de pedeapsă. Braga s-a impus pe terenul celor de la Olhanense, scor 2-0, golul secund fiind reușit de Piqueti, în minutele de prelungire.