FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid a câștigat cu mari emoții în fața Valenciei. „Galacticii” au decis meciul în ultimele minute

Real Madrid s-a impus cu scorul de 2-1 în confruntarea cu Valencia, disputată, sâmbătă, pe „Santiago Bernabeu”, în etapa a 35-a a Primerei Division.

Real Madrid a câștigat la limită, scor 2-1, confruntarea cu Valencia, jucată, sâmbătă, pe teren propriu, în runda a 35-a a campionatului Spaniei. Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 27, iar „liliecii” au egalat în partea a doua, prin Daniel Parejo (82) Golul decisiv a fost reușit de Marcelo, în minutul 86, iar „galacticii” au pus mâna pe trei puncte esențiale în lupta pentru titlu. În această seară, FC Barcelona va evolua în deplasare, la Espanyol Barcelona. În clasament, Real Madrid se află pe prima poziție, cu un total de 81 de puncte. Catalanii sunt pe locul al 2-lea, cu 78 de puncte.