FOTBAL EUROPEAN. Zenit Sankt Petersburg, echipa lui Mircea Lucescu, al 3-lea egal în patru etape

Zenit Sankt Petersburg, echipa antrenată de Mircea Lucescu, a terminat la egalitate, sâmbără, partida disputată, pe teren propriu, cu ȚSKA Moscova, scor 1-1.

Mircea Lucescu a încheiat la egalitate, scor 1-1, derby-ul de sâmbătă, disputat de pe teren propriu, din cadrul etapei a 4-a, pe care echipa sa, Zenit, l-a jucat împotyriva celor de la ȚSKA Moscova. Oaspeții au deschis scorul în minutul 24, prin Roman Eremenko, gazdele au egalat chiar înainte de pauză, în minutul 45, prin Yuri Zhirkov. După primele patru etape disputate în campionatul Rusiei, Zenit a obținut trei rezultate de egalitate și o victorie, adunând 7 puncte.