Gâlcă așteaptă să fie ghilotinat de conducere

Costel Gâlcă, înfrânt și la Valencia FOTO: FACEBOOK
Autor: | | 0 Comentarii | 298 Vizualizari

Costel Gâlcă și-a jucat ultima carte pe banca tehnică a formației Espanyol Barcelona și a făcut-o prost.

Catalanii au fost învinși în deplasarea de la Valencia, scor 1-2, iar antrenorul român așteaptă să fie dat afară.

Ocaziile s-au răzbunat

Pe „Mestalla”, Gâlcă a fost urmărit și de ghinion. După o primă repriză fără goluri, echipa sa a deschis scorul în minutul 53, prin Duarte. Apoi, Espanyol a avut șansa de a-și dubla vantajul. Nu a fost 2-0, ci 1-1, pentru că gazdele au punctat prin Negredo (71). Espanyol a continuat să rateze cu lejeritate și Valencia a câștigat datorită golului înscris de Cheryshev (76).

„Sunt un luptător”

Astfel, tehnicianul român a înregistrat cea de-a opta partidă fără victorie în Primera Division. Espanyol a ajuns pe locul al 17-lea al clasamentului, cu 21 de puncte, și va tremura serios în finalul sezonului pentru salvarea de la retrogradare. La finalul partidei cu „liliecii”, Costel Gâlcă a spus că nu are ce să le reproșeze elevilor săi. Întrebat dacă va mai continua la gruparea „alb-albastră”, fostul tehnician al Stelei a răspuns că așteaptă decizia oficialilor.

„Întrebați conducerea dacă a fost ultimul meu meci la Espanyol. Sunt un luptător. Echipa a jucat bine, a avut ocazii multe, dar nu a fost eficientă în fața porții. Nu am ce să le reproşez jucătorilor”, a spus „Costelinho”

Alte articole din categoria: Fotbal extern