Gigi Becali a reacționat DUR după pierderea tilului: „Nu avem valoare! Nu mă mai leagă nimic de fotbal, nu mai vreau să dau bani!”

Steaua a remizat, aseară, pe „Arena Națională”, cu Pandurii, scor 1-1, iar în urma acestui rezultat, Astra Giurgiu a devenit, în premieră, campioana Ligii I.

La finalul partidei cu gruparea din Târgu Jiu, Gigi Becali, patronul Stelei, a reacționat nervos, după ce echipa sa și-a luat adio de la titlu.

„Dacă în situația asta, când ai nevoie de victorie, să ai șansă la titlu, să asiguri și locul doi tu joci cum joci... Ce să mai zic? În prima repriză n-am contat, n-am șutat la poartă până în minutul 60. Nu avem valoare, nu pasezi nimic, nu faci o combinație. În situația asta, pentru că sunt implicat, o să mai încerc un singur lucru, să iau un atacant să forțăm intrarea în Liga Campionilor. Atât!

Sunt dezamăgit, nu mai vreau fotbal în situația asta. Avem 4 mijlocași, o să-l aduc pe Messi, ce să fac? Nu mai vreau să dau bani, nu mai are rost. Nu există valoare. Stanciu... decarul de Stanciu a dat doar pase la adversar. Am ajuns după 14 ani  de fotbal să zic că nu știu ce e fotbalul. Am ajuns la concluzia că nu înțeleg nimic din fotbal! Vor pleca 4-5 jucători. Nu mă mai leagă prea multe de fotbal. Nu mă mai interesează. Jocul din seara   asta m-a  îndepărtat de fotbal.

Prea indolenți sunt! Dacă nu legi3-4 pase înseamnă  că nu ai valoare”, a declarat Becali.