GIMNASTICĂ. Românul Cristian Bățagă a ocupat locul 21 în finala masculină la individual compus

Gimnastul Cristian Bățagă a participat, vineri, în finala concursului de individual compus, la Mondialul de la Glasgow, și s-a clasat pe locul al 21-lea.

Gimnastul Cristian Bățagă a luat startul, vineri, în finala de individual compus, din cadrul Campionatului Mondial de la Glasgow, și a terminat concursul pe locul 21. Sportivul „tricolor” a adunat următorul punctaj: 14,500 la sol, 13,366 la cal, 14,166 la inele, 14,558 la sărituri, 13,966 la paralele și 13,033 la bară (total 83,589).

Concursul a fost câștigat de gimnastul japonez Kohei Uchimura, cel care a strâns 92,332 de puncte și și-a trecut în cont cel de-al șaselea titlu la individual compus.