LIGA CAMPIONILOR. Pep Guardiola s-a întors la Barcelona, cu City, și a încasat o ÎNFRÂNGERE memorabilă, după un meci fantastic al lui Lionel Messi. Campioana Bulgariei a fost DEZMEMBRATĂ la Londra, de Arsenal

FC Barcelona a învins-o cu scorul de 4-0 pe Manchester City, într-o partidă disputată, miercuri, în grupele Ligii Campionilor. Ludogoreț a fost umilită de Arsenal Londra, scor 0-6.

FC Barcelona s-a impus detașat în partida jucată, miercuri, pe „Camp Nou”, în grupele Ligii Campionilor, împotriva formației Manchester City (scor 0-4). Oaspeții au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Caludio Bravo (53), apoi Mathieu, jucătorul catalanilor, a văzut și el cartonaș roșu (73). La Londra, Arsenal a învins-o pe Ludogoreț, scor 0-6. Iată rezultatele de miercuri:

GRUPA A

Arsenal - Ludogoreț 6-0 Sanchez (12), Walcott (42), Oxlde-Chamberlain (46), Ozil (56, 83 și 87)

PSG - Basel 3-0 Di Maria (40), Moura (63), Cavani (90+3 - penalty)

Clasament: 1. Arsenal (7), 2. PSG (7), 3. Basel (1), 4. Ludogoreț (1)

GRUPA B

Napoli - Beșiktaș 2-3 Mertens (30), Gabbiadini (69 - penalty) / Adriano (12), Aboubakar (38 și 86) În minutul 50, Insigne (Napoli) a ratat un penalty

Dinamo Kiev - Benfica 0-2 Salvio (9 - penalty), Cervi (55)

Clasament: 1. Napoli (6), 2. Beșiktaș (5), 3. Benfica (4), 4. Dinamo Kiev (1)

GRUPA C

Barcelona - Manchester City 4-0 Messi (17, 61 și 69), Neymar (89) În minutul 87, Neymar a ratat un penalty

Celtic - Monchengladbach 0-2 Stindl (57), Hahn (77)

Clasament: 1. Barcelona (9), 2. City (4), 3. Monchengladbach (30, 4. Celtic (1)

GRUPA D

Rostov - Atletico 0-1 Carrasco (62)

Bayern - PSV 4-1 Muller (13), Kimmich (21), Lewandowski (59), Robben (84) / Narsingh (41)

Clasament: 1. Atletico (9), 2. Bayern (6), 3. PSV (1), 4. Rostov (1)